Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIA (WEC), po raz pierwszy przeprowadzone na torze w Meksyku, cieszyły się dużym sukcesem sportowym, a sam wyścig był bardzo emocjonujący. Po sześciogodzinnej walce o zwycięstwo samochód Signatech-Alpine z numerem 36 (Lapierre / Richelmi / Menezes) ukończył wyścig na drugim miejscu, w niespełna dwie sekundy za zwycięzcami!

W samochodzie Baxi DC Racing Alpine z numerem 35, tercet kierowców Panciatici / Tung / Cheng osiągnął swój najlepszy wynik w sezonie i ukończył zawody na szóstym miejscu.

Sześciogodzinny wyścig w Meksyku, otwierający sezon za oceanem, w pełni spełnił oczekiwania kibiców. Licznie przybyła publiczność pasjonująca się sportem samochodowym miała okazję zobaczyć elitę wyścigów długodystansowych.

Jazdy kwalifikacyjne odbyły się przy pochmurnej pogodzie. Samochód Signatech-Alpine z numerem 36 potwierdził swój rosnący potencjał, który można było zaobserwować podczas treningów. Prowadzony przez kierowców, Menezesa i Lapierre’a, uzyskał drugi czas, i to pomimo lekkiej kolizji zaliczonej przez drugiego z kierowców. Panciatici i Cheng uplasowali Baxi DC Racing Alpine z numerem 35 na dziewiątym miejscu w kategorii LMP2.

W klasyfikacji generalnej Signatech-Alpine utrzymuje się na czele stawki ze znaczącą przewagą 30 punktów nad swym najbliższym rywalem. Baxi DC Racing zajmuje teraz 9 miejsce z wynikiem 22 punktów.

Kolejny wyścig Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC) odbędzie się w kraju Gustavo Menezesa! Już 15-17 września br. zawodnicy będą kontynuować swą rywalizację w Stanach Zjednoczonych na torze w Austin (Teksas).

 

KLASYFIKACJA W KATEGORII LMP2 WYŚCIGU SZEŚCIOGODZINNEGO W MEKSYKU
1. RGR Sport by Morand nr 43 – 210 okrążeń
2. Signatech-Alpine nr 36 +1’’985
3. Extreme Speed Motorsports nr 31 +3 okrążenia
4. Strakka Racing nr 42 +3 okrążenia
5. Greaves Motorsport nr 41 +3 okrążenia
6. Baxi DC Racing Alpine nr 35 + 4 okrążenia
7. SMP Racing nr 27 +4 okrążenia
8. G-Drive Racing nr 26 +5 okrążeń
9. Extreme Speed Motorsports nr 30 + 6 okrążeń

PUCHAR DŁUGODYSTANSOWYCH MISTRZOSTW FIA LMP2 (nieoficjalne wyniki)
1. Signatech-Alpine – 130 pkt
2. RGR Sport by Morand – 100 pkt
3. Extreme Speed Motorsports #31 – 74 pkt
4. G-Drive Racing – 71 pkt
5. Strakka Racing – 58 pkt
6. SMP Racing #37 – 50 pkt
7. SMP Racing #27 – 32 pkt
8. Extreme Speed Motorsports #30 – 30 pkt
9. Baxi DC Racing Alpine – 22 pkt
10. Manor – 18 pkt

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz