Pierwszy egzemplarz Peugeota 308 Racing Cup został dostarczony do klienta. Samochodem będzie się zmagał niemiecki team Autohaus Nett Motorsport.

Zamówienia na model Peugeot 308 Racing Cup rozpoczęły się w październiku zeszłego roku i od tamtej pory uzyskano zlecenia na 25 egzemplarzy pojazdu. Pierwszy klient właśnie otrzymał swój nowy pojazd. Model powędrował do niemieckiego zespołu Autohaus Nett Motorsport.

Peugeot 308 Racing Cup jest pojazdem o masie wynoszącej 1100 kg. Jego napęd pochodzi od jednostki THP o pojemności 1,6 litra, która generuje 308 KM mocy. Według Peugeota, koszty eksploatacji modelu są niższe niż u poprzednika, którym był RCZ Racing Cup. Oprócz bycia gwiazdą własnej serii w 2017 roku, 308 Racing Cup będzie mógł teraz konkurować w zawodach samochodów turystycznych, która zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Cena gotowego do startów Peugeota 308 Racing Cup wynosi 74 900 euro.

Dostarczenie pierwszego 308 Racing Cup jest przełomowym momentem w karierze samochodu. Jest to zakończenie szczegółowego programu rozwoju i przygotowań pojazdu dla naszych klientów” – mówi dyrektor Peugeot Sport, Bruno Famin. – „Pokonaliśmy 23 tys. km testując ten samochód, startowaliśmy też w 2016 roku. Jesteśmy pewni, że stworzyliśmy wysokiej jakości pojazd na sezon 2017, z dużym zakresem możliwości jego ewolucji na przestrzeni nadchodzących lat„.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz