Po wyjątkowym wydarzeniu, jakim był występ w roli supportu poprzedzającego długodystansowy wyścig 24 H Spa-Francorchamps w Belgii, seria pucharowa 308 Racing Cup wraca do Francji. Najbliższa runda również odbędzie się w miejscu trwale zapisanym w historii sportów motorowych na światowym poziomie – na torze Magny-Cours w Nevers.

Julien BRICHÉ zwyciężający na wszystkich torach, na których odbywały się tegoroczne wyścigi pucharu, będzie miał w Magny-Cours pierwszą „piłkę meczową”: już w piątej rundzie stanie przed szansą zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego. Jeżeli Briché zajmie w obydwu wyścigach weekendu jedno z czołowych miejsc, zostanie pierwszym zdobywcą pucharu 308 Racing Cup.

Teddy CLAIRET, Gaetan PALETOU i Nicolas MILAN, zajmujący kolejne miejsca i ścigający lidera w klasyfikacji generalnej sezonu, są zdeterminowani, by przedłużyć rywalizację i związane z nią napięcie aż do finału tej serii, który odbędzie się w Le Castellet. Jednocześnie, Teddy CLAIRET walczyć będzie o tytuł mistrzowski w kategorii Junior.

Należy odnotować zapowiedziany udział dwóch nowych zawodników, od dawna związanych z Peugeot Sport i uczestniczących wcześniej w serii RCZ Racing Cup, szczególnie, że jednym z nich jest kobieta. Będą to Marie BAUS COPPENS oraz Christian GOURE.

Startujący na zaproszenie Peugeot Sport aktor Tomer SISLEY ma za sobą niejeden start na torach wyścigowych, ale po raz pierwszy wystąpi za kierownicą Peugeot 308 Racing Cup.

Laurent GUYOT, Szef działu sportu wyścigowego dla klientów w PEUGEOT SPORT

Sezon pucharu 308 Racing Cup wszedł w decydującą fazę. Może się okazać, że runda, którą seria ta powraca do Francji, przyniesie rozstrzygnięcie i wyłoni zwycięzcę. Teoretycznie, Julien Briché może zdobyć tytuł już w sobotę wieczorem. Aby tego dokonać, musiałby pojechać absolutnie bezbłędnie i zapewnić sobie 44 punkty przewagi nad wiceliderem klasyfikacji. W dwóch ostatnich rundach sezonu, wliczając Magny Cours w najbliższy weekend, zobaczymy na starcie po 20 samochodów, które rywalizować będą na torach wykorzystywanych kiedyś przez Formułę 1. Te bardzo atrakcyjne wydarzenia są realizacją celów, jakie stawialiśmy sobie na ten pierwszy sezon pucharu”.

PROGRAM

Piątek, 8 września: 9:55 wolny trening 1. / 15:05 wolny trening 2.
Sobota, 9 września: 10:40 kwalifikacje 1. / 16:40 Wyścig 1.
Niedziela, 10 września: 10:40 kwalifikacje 2. / 17:05 Wyścig 2.

KLASYFIKACJA PUCHARU 308 RACING CUP (po rundzie 4./6.)

1. Julien BRICHÉ, 99 pkt
2. Teddy CLAIRET, 74 pkt (1 w kategorii Junior)
3. Gaëtan PALETOU, 61 pkt
4. Nicolas MILAN, 43 pkt
5. Jimmy CLAIRET, 41 pkt
6. David POUGET, 40 pkt
7. Xavier GUYONNET, 31 pkt
8. Amaury RICHARD, 30 pkt
9. Xavier FOUINEAU, 25 pkt
10. Maxime POTTY, 22 pkt

15. Denis GIBAUD, 11 pkt (1 w kategorii Gentlemen)
(kompletna tabela na stronie www.peugeot-sport.com)

FORMAT I REGULAMIN SERII

Dwie sesje kwalifikacyjne / Dwa wyścigi w ramach każdej rundy
Dwa opieczętowane silniki na cały sezon / Cztery nowe opony na każdą rundę
Klasyfikacja Junior (maks. wiek 25 lat ukończonych w ciągu roku) / Klasyfikacja Gentleman Driver (min. wiek 45 lat ukończonych w trakcie sezonu)
Punkty zdobywają zawodnicy sklasyfikowani na 10 pierwszych miejscach plus:
za pole position: 1 punkt / za najszybsze okrążenie: 1 pkt.
Na koniec sezonu od wyników odejmuje się dwa najsłabsze występy.

 

 

źródło: Peugeot Polska

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz