Grupa PSA finalizuje zapowiedziany 6 marca 2017 r. zakup spółek Opel i Vauxhall.

Grupa PSA w nowym składzie będzie drugim pod względem wielkości producentem samochodów w Europie z 17% udziałów w rynku w pierwszym półroczu 2017 roku.

Michael Lohscheller, prezes grupy Opel/Vauxhall w ciągu 100 dni przedstawi plan strategiczny opracowany przez Opla/Vauxhalla przy wsparciu Grupy PSA.

Grupa PSA ogłosiła dzisiaj finalizację umowy nabycia spółek zależnych Opel/Vauxhall należących do GM. Wstępna umowa została podpisana 6 marca 2017 roku.

Po przejęciu Opla i Vauxhalla Grupa PSA stanie się drugim pod względem wielkości producentem samochodów w Europie z 17-procentowym udziałem w rynku w pierwszym półroczu 2017. Przejęcie spółek i oferta pięciu uzupełniających się i dobrze pozycjonowanych marek samochodów umocni Grupę PSA na najważniejszych rynkach europejskich. Stworzy również doskonałe podwaliny pod rozwój Grupy na rynkach pozaeuropejskich.

Opel i Vauxhall już dziś podjęły pracę nad planem strategicznym przy wsparciu Grupy PSA. Celem planu jest przywrócenie dobrej kondycji ekonomicznej przejętych spółek. Zespół Opla i Vauxhalla przedstawi plan w ciągu 100 dni. Przy wdrażaniu nowego planu zostanie wykorzystany efekt synergii uzyskany dzięki włączeniu nowych spółek. Jest on szacowany docelowo na blisko 1,7 mld euro rocznie.

Finalizacja przejęcia stanowi ważny etap w rozwoju Grupy PSA. Było to możliwe dzięki wysokiej mobilizacji zespołu zaangażowanego w operację. Rada Nadzorcza pragnie podziękować w szczególności Carlosowi Tavaresowi, prezesowi zarządu i Jeanowi Baptiste’owi de Chatillonowi, dyrektorowi finansowemu, którzy odegrali kluczową rolę w tej transakcji.

Ze względu na realizację celów Grupy PSA, Rada Nadzorcza postanowiła powierzyć obydwu członkom zarządu misję wsparcia przywrócenia dobrej kondycji Opla na warunkach, które zostaną określone w późniejszym terminie.

Równolegle do tej operacji realizowany jest projekt przejęcia europejskiej działalności GM Financial. Ze względu na konieczność uzyskania zgody ze strony wielu instancji określonych w obowiązujących przepisach, projekt zostanie sfinalizowany w drugim półroczu 2017.

Carlos Tavares, prezes zarządu Grupy PSA oświadczył przy tej okazji: „Wraz z Oplem i Vauxhallem wchodzimy dziś w nową fazę rozwoju Grupy PSA. Projekt ten stał się rzeczywistością w ciągu zaledwie kilku miesięcy dzięki świetnej pracy całego zespołu, za co pragnę wszystkim gorąco podziękować. Wykorzystamy szansę na wzajemne wzmocnienie i pozyskanie nowych Klientów dzięki wdrożeniu przez Opla i Vauxhalla planu przywrócenia wysokiej efektywności. Jednocześnie priorytetem dla naszych pracowników pozostaje realizacja planu Push to Pass. Musimy się skupić na osiągnięciu wyznaczonych w nim celów. Jesteśmy przekonani, że strategie te zapewnią odpowiednia dynamikę rozwoju z korzyścią dla naszych klientów i naszych pracowników”.

Grupa PSA

Grupa PSA osiągnęła w roku 2016 obroty w wysokości 54 mld euro. Zapewnia użytkownikom wyjątkowe doznania za kierownicą i dostarcza rozwiązań w zakresie transportu indywidualnego, oferujących swobodę i przyjemność jazdy klientom na całym świecie.  Grupa posiada trzy marki Peugeot, Citroën i DS, oraz szeroką ofertę usług transportu indywidualnego i inteligentnego zarządzania, dostępnych pod marką Free2Move, spełniających stale ewoluujące potrzeby użytkowników . Jest również europejskim liderem pod względem niskiej emisji CO2 wynoszącej w 2016 roku średnio 102,4 g/km, a także jednym z pionierów, jeśli chodzi o samochody autonomiczne i zapewniające dostęp do Internetu i usług online. Obecnie na całym świecie jeździ 2,3 mln takich samochodów grupy. Jej działalność obejmuje również finansowanie (Banque PSA Finance) oraz produkcję wyposażenia samochodowego (Faurecia). Więcej informacji na stronie: grupa-psa.com/fr.

 

 

źródło: PSA

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Powstaje nowy lider w Europie – Opel i Vauxhall dołączają do Grupy PSA"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Bee!
Gość

Nie żebym się czepiał, ale w tytule stoi jak byk – Powstaje nowy lider w Europie, a w tekście poniżej jest już napisane, że będzie to 2 co do wielkości producent. :smile:

wpDiscuz