Podczas spotkania z dziećmi Emmanuel Macron, musiał odpowiedzieć na szereg skomplikowanych pytań dotyczących prezydenckiego samochodu. Obecnie Macron jeździ Peugeotem 5008.

Emmanuel Macron po raz pierwszy pokazał się jako prezydent w modelu DS7 Crossback, a obecnie podróżuje nowym SUV-em Peugeota 5008. Podczas wizyty w Moisson miał okazję porozmawiać z dziećmi na tematy motoryzacyjne. Największym zainteresowaniem cieszył się „pierwszy” samochód Francji.

Dzieci próbowały dowiedzieć się, czym właściwie prezydent do nich przybył. Przypuszczenia były różne. „Czy jeździ Pan limuzyną? Czy to jest Lamborghini, Ferrari, Bugatti, a może Porsche?” Emmanuel Macron próbował rozwiać wszelkie wątpliwości na temat środka transportu, jakim się porusza i odpowiedział, że samochód został wyprodukowany we Francji. Nawiasem mówiąc 5008 posiada nawet znak świadczący o czysto francuskiej produkcji. „Renault i Peugeot to są francuskie samochody” – odpowiedział Macron.

Mali fani motoryzacji niewzruszeni pytali dalej. „Czy jest opancerzony, czy ma przyciemniane szyby i napęd 4×4?”. Jako środek transportu głowy państwa, 5008 musiał zostać wyposażony w liczne zabezpieczenia i jego konstrukcja została wzmocniona, aby chronić pasażera.

Jeden chłopiec spytał nawet „Czy samochód, którym podróżuje prezydent jest jak Transformers i czy się przekształca”.  Emmanuel Macron chyba rozczarował młodzieńca odpowiedzią, gdyż 5008 niestety nie ma właściwości filmowych bohaterów. Następnie zaprosił najbardziej zainteresowanego Peugeotem młodego człowieka, by przyjrzał się pojazdowi z bliska i spróbował zamknąć ciężkie drzwi. Szczęśliwiec miał nawet okazję zasiąść na tylnym fotelu prezydenckiego 5008 i chyba mu się tam spodobało. :-)

Galeria

Dodaj komentarz

56 komentarzy do "Prezydent Francji pokazuje chłopcu 5008. „Czy jest jak Transformers?”"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
3cytryny
Gość

A czemu usunęliście mój komentarz 😩

Krzysztof
Editor

Bo to zły komentarz był…

3cytryny
Gość

ale szczery, prosto z serduszka :)

arek
Gość

o widzę że Pan Krzysztof już przejał rolę moralisty, zły, a dlaczego zły? można by się dowiedzieć jaki? czyż to nie Pan jest niezwykłym zwolennikiem totalnej wolności słowa? NIegdyś pisał Pan : „a co lewackie wartości to gorsze od chrześcijańskich na przykład? Ja jestem zwplennikiem wolności wypowiedzi i poglądów”, jakoś tak to brzmiało
pprzecież teraz w Polsce mamy totalne zagrożenie wolności nie tylko słowa, i jeszcze Pan usuwa komentarze???
wstyd. :smile:

Krzysztof
Editor

Usuwam komentarze „od zawsze”, jeśli uznaję, że są niewłaściwe.
I owszem, nie uważam, że wartości lewicowe są gorsze, albo lepsze od chrześcijańskich. Niestety to zwykle właśnie chrześcijanie, którzy powinni nadstawiać drugi policzek, wyzywają lewicowców od „lewaków” itp. Właśnie wyzywają. Przedstawiają w pejoratywnym świetle. Mało to ma wspólnego z umiłowaniem bliźniego.
Niech każdy wyznaje swój światopogląd. Ale i niech pozwala innym wyznawać ich zasady. Świat będzie lepszy.
Obrażanie zaś (a w moim odczuciu komentarz Pana 3cytryny mógł spokojnie uchodzić za obraźliwy) nie podoba mi się i tyle. Można mieć określone poglądy, ale uważam, że powinno się też szanować innych.

arek
Gość

nie będę dyskutował z Panem na temat porównywania wartości lewicowych i chrześcijańskich, ich wieku, tradycji, dlutoreminowości że tak powiem, kodeksu z którego obie korzystają, pytam tylko, według jakiego kodeksu ocenia Pan, iż ów skasowany kometarz mógł kogoś obrazić?

Krzysztof
Editor
Jeśli dla Pana ważna jest długoterminowość wartości, to powinien Pan pochylić głowę przed taoizmem, buddyzmem, czy judaizmem :-) To religie, bądź systemy wartości starsze od chrześcijaństwa. Czy to znaczy, że lepsze? Nie, inne. Tak samo system wartości, czy światopogląd lewicowy – jest inny. Czy to znaczy, że trzeba od razu deprecjonować osoby, które się z nim utożsamiają? Aktualna retoryka w Polsce jest jednak taka, że ktoś o poglądach lewicowych, to pejoratywnie lewak. Ktoś, czyje zdanie jest z gruntu złe, fałszywe, niedobre. Lewicowość jest utożsamiana z socjalizmem. Czy w takim razie odrzuca Pan też ludzi technokratów? To krótkoterminowe podejście do życia.… Czytaj więcej »
arek
Gość
dla Pana katolski pedofilek to jest podobnie obraźliwe stwierdzenie jak lewak? no to gratuluje Panu, A Pan nie obraża czasem ludzi wsadzając wszystkich do jednego worka? że to niby wszyscy katolicy nie nadstawiają policzka, sa nietolerancyjni i nie akceptują lewaków? żydwoską szczególnie, gdyż wiele wartości przez nas wyznawanych, i przez chrześcijan i nawet przez niewierzących wywodzi sie z tradycji żydowskich! wiele razy Pan tutaj obrażał ludzi prawicowych, religijnych, z torunia od ojca Rydzyka itd. Nie używał pan wulgaryzmów, ale ironozował pan z nich, niech Pan nie bedzie taki święty. Dwulicowośc Pana polega na tym, że jak ktoś napisął nie wiem… Czytaj więcej »
Krzysztof
Editor
Nie – „katolski pedofilek” był czymś mocno analogicznym do komentarza, który wyciąłem Panu 3cytryny. Coś się Pan strasznie uniósł, Panie Arku. Wyjątkowo. Jak nigdy, rzekłbym. Tylko niech Pan weźmie pod uwagę, że to Pan wyciągnął te wszystkie teksty religijne i polityczne – ja tylko wyciąłem komentarz. Pan zaczął temat, wszedł Pan na płaszczyznę religijną, polityczną. Proszę mi wskazać, gdzie OBRAZIŁEM „ludzi prawicowych, religijnych, z torunia od ojca Rydzyka itd.”. Sam Pan wszak pisze, że ironizowałem, ale ironia, to niekoniecznie obraza. Niech się Pan tak nie zaperza w dyskusji, którą sam Pan wywołał. Nie jestem święty, wręcz przeciwnie. Ale też sacrum,… Czytaj więcej »
Krzysztof
Editor

Zresztą dajmy tematowi spokój. To wortal motoryzacyjny, a ja dałem się wciągnąć w pyskówkę spowodowaną tylko dbałością o to, by w komentarzach był porządek.
Nie widziałem moderatora, który się tłumaczy ze swoich decyzji. Jeśli tak tu Panu źle i tak często pojawiają się niepodobające się Panu wątki religijne i polityczne (tak mi Pan zarzucał, o ile dobrze pamiętam), to naprawdę nie musi Pan tu zaglądać. Będę wycinał to, co mi się nie będzie podobało i tyle. Takie moje prawo :-)

Krzysztof
Editor
I jeszcze niech mi Pan napisze, że te dzieci na filmie takie kolorowe… Widzi Pan – ja jestem cholernie tolerancyjny. Dzieci, to dzieci. Murzyniątka, Arabiątka, białe, czy żółte – jest mi to obojętne. To dzieci. I nawet jeśli któreś z nich kiedyś będzie terrorystą, to nie znaczy, że wszyscy Arabowie, czy Murzyni są – choćby potencjalnymi – terrorystami. Tak, jak nie wszyscy katolicy (chrześcijanie) są złodziejami. I nie każdy Chińczyk, to cwaniaczek produkujący podróbki. A Rumun to nie złodziej. Tolerancja w Polsce jest teoretyczna. Dopóki nie przyjdzie nam się zmierzyć z problemem inności. Pan, katolik jak sądzę, jakoś nie przepada… Czytaj więcej »
arek
Gość
Pan jednak musi mieć straszliwe kompleksy, wciska mi pan w usta poglądy, których nie mam. Miernie sie Pan zna na religii. Nie popieram nienudzielania chrztu dziecku z konkubinatu, w mojej parafii chrzci sie wszystkie dzieci i proboszcz z teg sie bardzo cieszy. Ale Pan jest taki podobno tolerancyjny i logiczny. Niech mi pan odpowie na pytanie takie. Jeśli życie bez ślubu uwazane jest za grzech, a rodzice podczas chrztu mówią „strzelam sie grzechu i wszystkiego co prowadzi do zla” to czy jestb to logiczne? Przysięga ta jest skladana przed ludem i przed najświętszym sakramentem (jeśli to dla Pana cos znaczy),… Czytaj więcej »
pawelhks
Gość

podziwiam Pana Krzysztofa, ze na wortalu, ktory zalozyl i prowadzi „wlasnymi recami” udowadnia, ze cos mu sie nie podoba i dlaczego.
Mimo, ze w wielu kwestiach sie z Panem Krzysztofem roznie, to jednak uwazam, ze ma swiete prawo rzadzic sie na swoim jednak wortalu.
I nic nam, czytelnikom, do tego.

Krzysztof
Editor

Dziękuję.
Rozumiem, że ma Pan na myśli kwestię komentarzy. Że niektóre (jakże sporadycznie) usuwam, bo mi się one nie podobają?
Od razu uwaga – wortal założył Jędrzej, ja do niego dołączyłem chwilę później. A znamy się jeszcze ładnych parę lat wczesniej, niż powstał wortal :-)

pawelhks
Gość

tak, chodzi mi o komentarze. Pan jest tu kapitanem, do Pana nalezy ostatnie zdanie – zostawic komentarz czy go wykasowac. swiete prawo wlasciciela, ktory jest u siebie.

Krzysztof
Editor
Niczego Panu nie wciskam w usta. Nie zna mnie Pan, więc skąd Pan wie, jak bardzo się znam na religii? Może Pan tylko SĄDZIĆ. Ale jeśli ja gdzieś sądzę coś o Panu, to strasznie Pan jest urażony. Zazdroszczę księdza/proboszcza. W kwestiach chrztów. W kwestii grzechu pożycia bez ślubu – to Biblia o tym mówi, czy kler? Nie uważam, że ograniczanie ludziom przystępowania do komunii jest słuszne. To wola i prawo każdego katolika. „skoro ktoś sam wybiera niesankcjonowanie swojego związku to niech poniesie tego konsekwencję”. Tylko niech Pan weźmie pod uwagę, że odmawiając chrztu dziecku w logice katolickiej karze się dziecko.… Czytaj więcej »
arek
Gość
nie przystępować do komunii dieciom komunijnmy? chyba mnie Pan nie rozumie, albo sam siebie nie rozumie. Pan mnie nie zna i nie wie na czy się znam a na czym nie znam. Nie dyskutujmy więcej, bo Pan się nie odnosi do meritum tylk pływa. Tak, uważam że prawo pprzystępowania do komunii powinno się rozszeżyc, ale to nie jest dyskusja na komentarze w tym wortalu. I to nie ma nic wspolnego z tym ze lewactwo zapętla się w swoich poglądach. a ekologie stawia sie dziś ponad ludźmi i to wynika również z ideologii lewicowej, skoro to panu odpowiada, to ok, po… Czytaj więcej »
Krzysztof
Editor
Rodzicom dzieci komunijnych – za szybko napisałem, a Pan zamiast wykazać choć cień zrozumienia wali we mnie jak w bęben. „Pan mnie nie zna i nie wie na czy się znam a na czym nie znam.”. A Pan mnie zna i wie, na czym się znam, a na czym nie, tak? Napisał Pan przecież autorytatywnie: „Miernie sie Pan zna na religii”… „Pan się nie odnosi do meritum tylk pływa”/Czyżby? Odnoszę się do praktycznie każdego Pańskiego twierdzenia. To Pan nie odpowiada na moje pytania. Wyraźne. „ekologie stawia sie dziś ponad ludźmi i to wynika również z ideologii lewicowej” – jakiś przykład?… Czytaj więcej »
arek
Gość

niech Pan poda jakieś badania naukowe tych kierunkowsazów w skodach, bo pana obsjerwacje sa tyle warte co moje w kwestii lewactwa.

Krzysztof
Editor

Pożegnał się Pan już…

Krzysztof
Editor

I jeszcze jedno:
„Pan jednak musi mieć straszliwe kompleksy”
Jest Pan psychoanalitykiem?
Jeśli nie, to niech Pan sobie daruje takie wpisy. Osobistych wycieczek nie pochwalam i z reguły nie toleruję.

3cytryny
Gość

komentarz w żadnym stopniu nie nawiązywał do kogokolwiek innego niz macrona; „zlewaczały cweluszek” :dirty:

Krzysztof
Editor

OK, puszczę to, a nawet skomentuję. „Zlewaczały” jest mi obojętne, ale „cweluszek” jest wyjątkowo pejoratywne, a pisze Pan o głowie obcego państwa. Czy byłby Pan zadowolony, gdyby ktoś tak napisał o prezydencie Dudzie? Pamiętam też, jak stawiano zarzuty prawne za znieważanie papieża, gdy tę funkcję sprawował Karol Wojtyła. Właśnie argumentując to obrażaniem głowy obcego państwa.
To właśnie dlatego wyciąłem Pański komentarz za pierwszym razem.

3cytryny
Gość

Spokojnie, nie czuję sprzeciwu wewnętrznego.
Gdyby ktoś obrażał Dudę, byłoby mi to niesamowicie obojętne, bo to zwykły, niezwykły człowiek też jest, a więc niespecjalnie to na mnie oddziałuje. Będąc osobą publiczną trzeba się pogodzić z takimi akcjami. A papaj to swój gość, na pewno się nie obraża. :)

popek
Gość

Ale biedne ten prezydent sie wozi w UK Jaguar w DE S Klasa Belgia S klasa Polska A8 Lusemburg Seria 7 Szwecja xc90 a ten z peugeotem suvem wyjezdza 😃

3cytryny
Gość

Musi czekać na DS7 :)

popek
Gość

Ale bieda w tej francji. W Uk Jaguarem sie wozi , DE S klasa, Luksemburg Seria 7,Belgia S klasa,Szwecja Xc90 . To nawet w Polszy maja A8 😅

Krzysztof
Editor

Nie każdy musi sobie dodawać prestiżu samochodem…

pawelhks
Gość

chyba raczej kwestia wizerunku – jezdze autem made in France, bo lubie. Choc srednio wyglada w swicie prezydenckiej VW Caravelle skoro niemal identyczny model produkuje PSA.
Ich kraj, ich problem.
U nas smiesznie wyglada pani premier w aucie z oszukanczego koncernu.

Krzysztof
Editor

Tylko że my, Panie Pawle, nie produkujemy samochodów. W sensie – nie mamy własnej marki aut osobowych.
Śmiesznie, to wygląda znaczek Polski Walczącej naklejany na auta koncernu VAG :-)
Ale ma Pan całkowitą rację – to kwestia wizerunku prezydenta Francji.

3cytryny
Gość

Jeszcze lepiej wygląda Audi postawione przy pomniku PW :))

Krzysztof
Editor

Albo przyjazd na obchody rocznicy wybuchu Powstania samochodami z VAGa :-)
Acz nie wiem, czy takimi przyjeżdżano.

pawelhks
Gość

zgadza sie, nie produkujemy samochodow, ale albo by mozna bylo przyjechac autem z fabryki w Polsce (Astra) albo kupionym od producenta z kraju nam neutralnego (Japonia?, Szwecja?) lub wrecz od „sojusznika” (USA). A nie nadawac na makrele i kupowac auto od koncernu umoczonego w afere spalinowa.

Espace
Gość

Niejaki Pawlak, ongiś premier, ostentacyjnie jeździł polonezem. Wesołe lata 90 :-)

Krzysztof
Editor

Pamiętam.
Dziś nie miałby czym jeździć.

popek
Gość

A niech bedzie oszukanczy. Kto patrzy ile samochod ma emisjo co2. Idziesz do salonu i sie pytasz ile wydziela co2 wybierasz samochod kierujac sie tym? Gratuluje. Wazne ze Audi robi perfekcyjnie jakosciowo samochody. Chwala ze robia jeszcze v8,v10. Nie mowie juz o wnetrzu bo nie ma chyba lepszych jakosciowo wnetrz nawet to Zachar z autocentrum powiedzial. Ale i tak wole Mercedesa S klase coupe albo Jaguara f type 😃

pawelhks
Gość

a ja wole moja mame, jak spiewala Majka Jezowska. Ałdik to jednak ałdik

Krzysztof
Editor

Tak. A pod maską koniecznie TDI. Audi robi też najlepsze kombi i najlepsze haki holownicze.

popek
Gość

Zadne tdi wole 4,2 tfsi 605 koni

popek
Gość

Kolega (rocznik 1998) mmial cupre ibize 210 a teraz S5 354km 4,2 i jakos nie narzeka :)

Krzysztof
Editor

Ma Pan? W jakim modelu?

popek
Gość

rs7 performance black satin

popek
Gość

moze nie pan bo mam 19 lat ;]

Krzysztof
Editor

I ma Pan własne RS7 Performance???

popek
Gość

zgadza sie w czym problem? zarejestrowane na firme w Czechach ;)

Krzysztof
Editor

Nie piszę, że problem. Gratuluje dochodów i życzę uwagi w prowadzeniu.
Skoro jednak z Pana taki miłośnik Audi, to jak Pan trafił tutaj? ;-)

popek
Gość

A co do tych kombi to mysle,ze tak robi jedne z ladniejszych kombi ale osobiscie podobaja mi sie bardziej kombi Volvo Saaba peugeot 508 tez niczego sobie

popek
Gość

Nie jestem zadnym milosnikiem Audi po prostu samochód odpowiada mi designem jakoscia i osiągami. Rownie dobrze jakby byl jakis sportowy Peugeot np 508 z silnikiem jakims mocniejszym chetnie bym go kupił . RCZ R jest piękny choc wnętrze mi za bardzo nie odpowiada ;)

popek
Gość

Moim zdaniem motoryzaacja powinna łączyć ludzi którzy mają wspólną pasje miłośc do samochodów. A nie jeden wyzywa drugiego bo jezdzi inną marką. Ale takie rzeczy tylko w Polsce bo w innych krajach nikt sie z nikogo nie smieje o jezdzisz BMW jestes pewnie łysym dresem ;]

popek
Gość

i nie podoba mi sie też ze u was Audi jest tak wysmiewane ze jezdza tymi samochodami wieśniacy ktorzy mysla ze maja Audi to są kims wiecej jakis prestiż. Osobiscie jezdze samochodem tej firmy i mam znajomych ktorzy tez jezdza Audi i nie sa to zadne wiesniaki tylko przewazni zamożni ludzie

popek
Gość

czekam z niecierpliwoscia na sedana od DS i na nowego 508. DS ma byc premium wiec jakis sedan powinien byc w ofercie fajnie by bylo jakby byl jakis DS5 w sedanie

Espace
Gość

Nie będzie ds5 w sedanie, jeśli zrobią sedana, to jest zarezerwowana liczba 9, był już taki concept. Ds5 to jest c4. Gdyby zrobic z niego sedana, to by wyszło renault thalia.

Krzysztof
Editor

Jak nie będzie, jak jest. W Chinach, ale jest.

Persy
Gość

Na co2 w Polsce się nie patrzy… ale w Wielkiej Brytanii jest to istotne bo od tego zależą podatki płacone za samochód. Poczytaj jakiekolwiek brytyjskie forum samochodowe i zobaczysz, że ludzie tam na to patrzą.

Espace
Gość

W Hiszpanii też były dopłaty do aut eko. Oni mają problem z VAG, bo seat to ich narodowa marka, nie bardzo mogą ją uwalić.

Piotr001
Gość

Gratuluje idoli! Zachar z Autocentrum??? Serio?

wpDiscuz