Trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Rajd Nadwiślański 2018, przeszedł do historii. Byliśmy na jednym z odcinków specjalnych, konkretnie na OS8. Wraz z bliźniaczym, przejeżdżanym niespełna trzy godziny później OS10 była to najdłuższa próba rajdu. Trzeba było utrzymać skupienie przez 21,67 km krętych, technicznych dróg.

Rajd Nadwiślański 2018 był też czwartą rundą HRSMP. W tej stawce, tak jak i w cyklu RSMP, pojawiły się samochody francuskie. To głównie nim poświęcamy poniższą galerię. Acz pozwoliłem sobie wpleść zarówno do materiału foto, jak i video, starą Ładę 2107. Wtedy jeszcze w tę markę nie była zaangażowana Grupa Renault, ale że dziś jest, więc i Ładę wcisnąłem wink

Rajd Nadwiślański 2018 okazał się szczęśliwy dla Grzegorza Bondera i Kuby Gerbera, który Peugeotem 208 VTi R2 zwyciężyli klasę 4. W klasyfikacji generalnej zajęli dziesiąte miejsce. Drugą załogą w klasie 4 byli Łukasz Lewandowski i Piotr Białowąs również korzystający z Peugeota 208 VTi R2. Prowadzący jeszcze po OS9 w klasie 4 i w ogóle w „ośce” Jacek Jurecki pilotowany przez Michała Trelę (również Peugeot 208 VTi R2) nie dotarł do mety rajdu.

Renault Megane R.S Trophy przyłapane na torze Nürburgring

Zarówno odcinki specjalne rozgrywanego na Lubelszczyźnie rajdu, jak i park serwisowy oraz baza imprezy były licznie oblegane przez kibiców. Widać, że techniczne trasy tego regionu sprawiają załogom sporo problemów i niełatwo ustrzec się tu błędów. Z drugiej strony głód tego typu imprez jest widoczny gołym okiem i zdecydowanie dobrze byłoby zorganizować jeszcze z jedną rundę gdzieś w tych okolicach.

Z niecierpliwością czekamy już na przyszłoroczną edycję licząc na wysoką frekwencję. Może jakaś załoga do przyszłego roku zdecyduje się skorzystać z Citroëna C3 R5? Dziś najwyższa rajdowa klasa w Polsce nie miała żadnego reprezentanta z Francji. A C3 R5 to auto o naprawdę wysokim potencjale, czego w światowym czempionacie dowodzi Stephane Lefebvre.

 

 

Krzysztof Gregorczyk
zdjęcia: Dominika Gregorczyk, Aleksandra Gregorczyk, Krzysztof Gregorczyk
video: Aleksandra Gregorczyk

Galeria

Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subskrybuj  
Powiadom o