I jak tu się nie cieszyć, kiedy kolejny francuski samochód zdobywa kolejną nagrodę w kolejnym konkursie. O Red Dot Award pisaliśmy w ostatnich dniach już dwukrotnie ciesząc się z wyróżnienia dla Nowego  Citroëna C3 oraz elektrycznie wspomaganej hulajnogi Peugeot Micro e-Kick. Dziś kolejny samochód francuski doceniony przez jurorów niemieckiego konkursu.

Red Dot Award trafiło bowiem do Peugeota za projekt kompaktowego SUV-a. To jedna z najbardziej prestiżowych w Europie nagród w dziedzinie wzornictwa. Nowy Peugeot 3008 został wyróżniony zarówno za design zewnętrzny, jak i za wspaniały projekt wnętrza. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny i-Cockpit w najnowszej odsłonie. Moim zdaniem faktycznie rewelacyjny.

Fachowcy zasiadający w jury konkursu Red Dot Award docenili innowacyjność, jakość, funkcjonalność, a także stosowanie rozwiązań przyjaznych środowisku.

Auto zostało zaprezentowane oficjalnie na ubiegłorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu. W przeddzień tegorocznych targów w Genewie wyróżnione zostało prestiżowym tytułem Car of the Year. Zebrało też mnóstwo innych rozmaitych nagród, wyróżnień i tytułów – o większości z nich pisaliśmy na naszych łamach.

Peugeot 3008 jest przełomowym dla naszej marki projektem. Jednym z wielu przykładów jest nowa wersja i-Cockpitu, w pełni zdigitalizowanego i personalizowalnego. Jesteśmy bardzo dumni, że po raz kolejny już Peugeot został doceniony w Red Dot Award” – cieszy się Benno Gaessler, dyrektor niemieckiego oddziału Peugeota. To prawda – jeśli chodzi o samochody, Red Dot Award trafił do Peugeota po raz czwarty. W roku 2010 jurorzy tego konkursu docenili Peugeota RCZ, cztery lata później Peugeota 308 SW, a w ubiegłym roku Peugeota Travellera.

Red Dot Award przyznawana jest przez Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej-Westfalii od 1955 roku i jest uznaną na całym świecie nagrodą. To jeden z najbardziej znanych konkursów wzornictwa na świecie. Jury konkursu Red Dot Award składa się z 39 niezależnych projektantów, profesorów wzornictwa i dziennikarzy, którzy oceniają zgłoszone projekty według różnych kryteriów, takich jak stopień innowacyjności, czy funkcjonalność.

Tegoroczne nagrody zostaną wręczone 3. lipca w Aalto-Theater w Niemczech na uroczystej gali. Organizatorzy spodziewają się na niej 1.200 gości. Nagrodzone projekty eksponowane będą w Red Dot Design Museum w Essen przez okrągły rok.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz