We wtorek tuż po Świętach, 27. grudnia 2016 roku, Renault Algérie przekazało kluczyki do jubileuszowego, pięćdziesięciotysięcznego egzemplarza modelu Symbol wyprodukowanego w tym kraju. Fabryka Renault Algérie Production (RAP) działa w Oued Tlelat, w Oranie.

Klientem, który kupił jubileuszowy samochód, jest Rabah Mansour. Auto jest napędzane benzynowym silnikiem 1.6 i polakierowano je na kolor Gris Platine (szary platynowy). Wersja wyposażenia, to Extrême.

Kluczyki szczęśliwemu nabywcy przekazał Guillaume Josselin, dyrektor generalny Renault Algérie. Z uwagi na to, że to model jubileuszowy, pan Rabah Mansour otrzymał możliwość wybrania sobie dodatkowych akcesoriów z gamy Renault.

To ważne wydarzenie dla naszej marki, bo symbolicznie pokazuje, jaki komercyjny sukces udało nam się osiągnąć. Nasz przemysłowy projekt w Algierii przekroczył wszystkie cele, jakie stawialiśmy sobie przed dwoma laty uruchamiając tutaj produkcję” – powiedział Guillaume Josselin.

Struktura sprzedaży Symbola w Algierii rozkłada się następująco:
– Exception 1.2 75 KM – 42%
– Extrême 1.6 80 KM – 38%
– Extrême 1.2 75 KM – 15%
– Essential 1.2 75 KM – 5%

Ceny tego samochodu startują z poziomu 1.299.000 dinarów.

Renault Algérie ogłosiło na początku grudnia, że w 2017 roku z fabryki w Oued Tlelat zacznie wyjeżdżać trzeci model. Jednocześnie zdolności produkcyjne zakładu wzrosną do 60.000 samochodów rocznie.

Fabryka w Oued Tlelat wyprodukowała już ponad 55.000 samochodów. Stało się to w 25,5 miesiąca od uruchomienia zakładu. W tym czasie wdrożono produkcję drugiego modelu, zatrudniono i przeszkolono ponad ośmiuset pracowników, nawiązano ścisłą współpracę z pięcioma lokalnymi partnerami, a stopa integracji produkcji (lokalizacji) sięgnęła 30%.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Renault

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz