Nie tylko Citroen C3 i Peugeot 3008 mogą zdobywać nagrody. Tym razem laury zebrało Renault Megane Sedan. Samochód został wyróżniony tytułem Car of the Year w Turcji.

Konkurs Car of the Year w Turcji został zorganizowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych po raz drugi. Wśród nominowanych do nagrody znalazło się 25 modeli samochodów. W ostatniej fazie, listę skrócono do 7 pojazdów. Jury składające się z 78 członków Stowarzyszenia przyznało najwyższe wyróżnienie Renault Megane Sedan.

Dziennikarze brali pod uwagę takie kryteria jak: design, prowadzenie, ergonomię, emisję spalin, bezpieczeństwo, wyposażenie oraz stosunek jakości do ceny. Francuski model zdobył 4430 punktów, czyli o 440 więcej od pojazdu, który uplasował się na drugiej pozycji.

Nagrodę odebrał Berk Çağdaş, dyrektor naczelny Renault Mais, spółki odpowiedzialnej za sprzedaż i serwis samochodów marki Renault w Turcji. „Chciałbym podziękować Stowarzyszeniu Dziennikarzy Motoryzacyjnych. Aby powstał ten samochód potrzeba było inwestycji wielu milionów euro, pracy tysięcy ludzi, a także znaczącego wkładu inżynierów i pracowników tutaj, w Turcji. Zdajemy sobie sprawę z wagi tej nagrody i odpowiedzialności, która jej towarzyszy” – powiedział Berk Çağdaş.

Renault Megane Sedan jest produkowane w fabryce Renault w Oyak w Turcji, skąd jest eksportowany do 68 krajów całego świata.

Galeria

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Renault Megane Sedan z tytułem Car of the Year w Turcji"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ŁukaszWwa
Gość

W Turcji ogólnie sedany segm. C są niezwykle popularne. Od paru lat o największą sprzedaż biją się między sobą Fluence/Megane, Corolla i Fiat Linea.

wpDiscuz