Pamiętacie Renault R5 Turbo 2 Evo, które trafiło na amerykańską aukcję? Samochód znalazł nowego właściciela, który zapłacił za niego niemałą sumę 95 tys. dolarów.

Już samo wspomnienie Renault R5 Turbo 2 Evo potrafi wywoływać emocje. Samochód można spokojnie zakwalifikować do najciekawszych i najbardziej szalonych pojazdów marki Renault. Nie jest on zbyt częstym widokiem na aukcjach internetowych, bo i produkcja ograniczała się do zaledwie 200 egzemplarzy. R5 Turbo 2 Evo, jeszcze większym unikatem jest w Stanach Zjednoczonych. Pojazd, który widzimy na zdjęciach jest najprawdopodobniej jedynym, który legalnie trafił do USA. W porównaniu z Renault 5 Turbo samochód otrzymał silnik o zwiększonej do 1432cm3 pojemności, aluminiowy dach oraz nazwę Evolution.

Wcale nie jest to dla nas zaskoczeniem, że Renault zostało sprzedane, ale cena jaką zapłacono już może robić wrażenie. Za Renault R5 Turbo 2 Evo zapłacono 95 tys. dolarów, czyli ok. 345 tys. zł.

Ze zdjęć oraz opisu sprzedającego wynikało, że samochód jest zachowany w bardzo dobrym stanie. Przez 30 lat znajdował się pod opieką jednej rodziny i był przechowywany w specjalnie dostosowanym, klimatyzowanym garażu. Renault R5 Turbo chyba właśnie tam spędzało większość czasu, gdyż w chwili sprzedaży model miał na liczniku zaledwie 18.031 mil czyli ok. 29 tys. km. Poprzedni właściciel powierzył pojazd specjaliście, który dokonał koniecznych prac renowacyjnych pojazdu, które kosztowały 20 tys. dolarów.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Najnowsze filmy na naszym kanale:

Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subskrybuj  
Powiadom o