Bob Bell będzie odpowiedzialny za rozwój współpracy technicznej z podmiotami zewnętrznymi. Celem jest zbadanie konkretnych dziedzin wiedzy i technologii, które mogą przyczynić się do poprawy wyników stajni. Nowa rola Boba Bella jest niezależna od jego udziału w projektach strategicznych, których celem jest wspieranie długofalowego wzrostu i rozwoju stajni.

W roli dyrektora technologicznego Bob znacząco przyczynił się do powrotu Renault do F1 jako oficjalnego producenta oraz tworzenia struktury technicznej. Po 36 latach pracy w tej dyscyplinie w naturalny sposób Bob zdecydował o poświęceniu się działalności poza sportem i nabraniu dystansu. Obejmie nową funkcję w Renault Sport Racing na część etatu.

Pełniąc tę strategiczną rolę, która ma przekrojowy charakter, Bob będzie bezpośrednio podlegał Cyrilowi Abiteboulowi, dyrektorowi technicznemu.

Paryski Salon Samochodowy 2018 – Renault (relacja własna)

Stanowisko „F1 Chief Technical Officer” (CTO) nie zostanie obsadzone ze względu na efektywną i sprawną współpracę Viry z Enstone.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny Renault Sport Racing – W ciągu zaledwie dwu i pół roku Bob sprawił, że Renault ubiega się o punkty w każdy weekend. Jest sercem i duszą stajni. To on daje nam motywację, która nas łączy i zachęca do pięcia się w górę. W ramach planowanych zmian w dyrekcji teamu, Bob skupi się teraz na gruntownej analizie współpracy z naszymi partnerami, ale także z różnymi podmiotami F1 i Aliansu Renault Nissan Mitsubishi, tak byśmy wciąż poprawiali nasze miejsce w tabeli”.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Dodaj komentarz

avatar
1024
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subskrybuj  
Powiadom o