W poniedziałek pisaliśmy o dwóch nagrodach Marcus, jakie zdobył w Austrii Nowy Citroën C3. Austriacki dział Renault informuje o nagrodzie także dla Talismana, o czym nieśmiało wspomnieliśmy w naszej poniedziałkowej publikacji. Oto szczegóły.

Marcus to nagroda przyznawana przez ÖAMTC – der Österreichische Automobil-, Motorrad- und Touringclub (Austriacki Klub Samochodowy, Motocyklowy i Turystyczny). W tym roku odbyła się piąta edycja tego konkursu i francuskie samochody wypadły w nim naprawdę dobrze. Dodajmy, że Marcus, mimo krótkiego stażu, jest jedną z najważniejszych nagród. Co więcej – Austriacy często opierają się o werdykty jurorów wybierając samochód dla siebie. Dlaczego?

Dobrze przygotowane metody oceny sprawiają, że nagrody Marcus są istotną podpowiedzią dla osób chcących kupić nowy samochód” – twierdzi Oliver Schmerold, dyrektor ÖAMTC. – „Nasi eksperci obliczyli koszty użytkowania samochodu i obiektywnie ocenili poziom bezpieczeństwa, a koszty i bezpieczeństwo, to kluczowe kryteria podczas podejmowania decyzji zakupowych w motoryzacji”.

Nagrodę dla Renault odebrał Olivier Wittmann, dyrektor generalny Renault Österreich GmbH. „Mamy doskonały model w segmencie klasy średniej w postaci Renault Talismana. Przypadł do gustu zarówno klientom indywidualnym, jak i flotowym. To oszczędne, przestronne auto w dobrej cenie” – twierdzi Olivier Wittmann, a tę opinię osobiście zdecydowanie potwierdzam.

Renault Talisman doceniony nagrodą Marcus jest jedną z szesnastu nowości, jakie Renault zaoferował na rynku pod wodzą Laurensa van der Ackera. Pięć lat i szesnaście nowości – to naprawdę spektakularna akcja! Nic dziwnego, że w 2016 roku Renault uzyskał 51,243 miliarda euro skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Klientom się te nowe modele bardzo podobają. Przychody owe wzrosły o 13,1% a sprzedaż o 13,3% do poziomu 3,18 miliona sztuk.

Nagrodę Marcus Renault Talisman otrzymał w kategorii najbardziej ekonomiczny samochód klasy średniej.

 

 

Krzysztof Gregorczyk, zdjęcie: Renault Austria

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Renault Talisman z nagrodą Marcus"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Roman
Gość

I oczywiście znowu ta sama śliczna dziewczyna w żółtej sukience czyli Kristina Inhof z austriackiej telewizji OeRF.

toughluck
Gość

Austriaczki to Niemki, tylko ładne. Nic dziwnego, że Austriacy nie chcą wspólnego państwa z Niemcami :D

gigant2009
Gość

Zwłaszcza Conchita Wurst :D
Kategoria nagrody słaba, bez żadnego polotu, przyziemność, ;)

pawelhks
Gość

@toughluck
Mialem okazje bywac dosyc czesto w Austrii sluzbowo i prywatnie. Gdyby przyjac Pana teze za prawdziwa to spotykalem w roznych czesciach Austrii same Niemki.

wpDiscuz