Kilka tygodni temu firma Renault Trucks dostarczyła zespołowi Signatech Alpine trzy ciężarówki z gamy T. Jest to pierwszy etap współpracy pomiędzy producentem, a zespołem wyścigowym, który bierze udział w World Endurance Championship (WEC).

Producent ciężarówek i konstruktor samochodów wyścigowych pochodzą jakby z innych światów. W jednym biznesie liczy się coś zupełnie innego, niż w drugim. Są jednak – wbrew pozorom – także wspólne cele. „Pojęcia wytrzymałości, efektywności i bliskich relacji są wartościami, które coś znaczą dla naszych klientów” – twierdzi Bruno Blin, prezes Renault Trucks. – „Nasze pojazdy są zaprojektowane tak, aby były skuteczne, zwłaszcza w kwestii wagi ładunku i niezawodności podzespołów, aby zapewnić maksymalną produktywność naszym klientom. Ponadto, zarówno my, jak i Signatech-Alpine, mamy bliskie relacje z naszymi klientami i jesteśmy dumni z bycia francuskimi firmami” – dodał Bruno Blin.

Z wielką dumą i entuzjazmem rozpoczynamy tę współpracę z Renault Trucks w World Endurance Championships jeszcze przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans” – stwierdził Philippe Sinault, szef zespołu do Signatech-Alpine. – „To wspaniałe, że dwie prestiżowe marki – Renault Trucks oraz Alpine – mogą wziąć udział w jednym przedsięwzięciu. Wartości związane z technologią, wydajnością, niezawodnością i przede wszystkim wartościami ludzkimi, które są kluczem do sukcesu, połączyły tych francuskich partnerów. Postaramy się być jak najszybsi na torze, zaś na drogach, dzięki Renault Trucks, będziemy się cieszyć z wysokiej wydajności naszych ciężarówek”.

Renault Trucks dostarczyło zespołowi Signatech Alpine trzy egzemplarze z gamy T przystosowane do specjalistycznych wymogów zespołu wyścigowego. Dwa auta, to ciągniki z 520-konnymi silnikami Euro 6 DTI 13 z retarderami Voith®, a trzeci, to 480-konna wersja z retarderem Optibreak. Wszystkie trzy ciągniki dla Signatech Alpine wyposażono w zautomatyzowane manualne skrzynie biegów Optidriver oraz szereg inteligentnych technologii zebranych w pakiet Eco Fuel. Pakiet ów umożliwia zaoszczędzenie do 4% paliwa.

Dodatkowo współpraca między Renault Trucks, a Signatech Alpine ma zostać rozszerzona o wsparcie w postaci ciężarówek gamy T na różnego rodzaju szczególnych imprezach, choćby na zaplanowanym na nadchodzący weekend wyścigu 24 Hour Le Mans.

 

 

KG; zdjęcia: Renault Trucks

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz