Umowa o konkurencyjności Renault wkrótce zostanie podpisana, zgodę wyraziły już trzy związki zawodowe. Porozumienie oznacza nadchodzące zmiany dla pracowników koncernu.

Jeszcze w zeszłym roku Renault ogłosiło plan restrukturyzacji zatrudnienia we Francji. Koncern oczekiwał na zgodę przynajmniej trzech związków zawodowych. Jego akceptację wyraziło właśnie CFDT i tym samym dołączyło do pozostałych dwóch związków (FO i CFE-CGC), które już wcześniej dały dokumentowi zielone światło. Umowa jest kontynuacja postanowień z 2013 roku i zostanie podpisana przez CFDT jeszcze w styczniu.

Nowa umowa o konkurencyjności będzie obowiązywała od 2017 do 2019 roku i dotyczy 35 tys. pracowników koncernu Renault we Francji. Na mocy dokumentu producent zobowiązał się utrzymać wszystkie zakłady produkcyjne na rodzimym rynku oraz poziom produkcji porównywalny z rokiem 2016. Będzie to jednak wymagało elastyczności w czasie pracy zatrudnionych we francuskich zakładach osób. W przypadku zwiększenia natężenia produkcji, do regularnego czasu pracy zostanie dodana godzina. Ponadto Renault zobowiązało się do zatrudnienia na stałe 3600 osób do roku 2019.

W planach koncernu jest także odmłodzenie zespołu pracowniczego. Każdego roku pod skrzydła Renault trafi 2 tys. nowych praktykantów, stażystów i osób, które będą miały szansę rozpocząć karierę we francuskim koncernie. W sumie do roku 2019 będzie to 6 tys. osób.

Producent zamierza uregulować również sytuację pracowników tymczasowych, których jest w firmie zbyt dużo.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz