Troje studentów: Lola, Damien i Louis wyruszyło w podróż przez Europę elektrycznym modelem Renault Zoe. Wyprawa przebiega przez 17 państw. Czy ma szansę powodzenia?

Pomysł wyprawy samochodem elektrycznym przez Europę, narodził się z potrzeby podróżowania, wzięcia udziału w dużym, znaczącym projekcie, ale także z chęci pokazania, że ekologiczny tryb życia ma ogromne znaczenie dla naszej przyszłości. Samochód, który miał wziąć udział w wyprawie nie mógł emitować zanieczyszczeń, w końcu wybór padł na Renault Zoe. Projekt ruszył pod nazwą T.R.E.V.E. (Tacking a Revolution in Energie).

Początkowo w podróży po Europie miały wziąć udział dwie osoby: Lola – studentka sztuki oraz Damien – student fizyki z Uniwersytetu ENS w Paryżu. Zespół stopniowo się rozrastał i był wspierany przez innych studentów oraz nauczycieli, którzy dostarczyli wsparcie naukowe. Wreszcie dołączył trzeci uczestnik – student ekonomii – Louis.

Przy planowaniu podróży załoga musiała wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak czas (w grę wchodził okres od maja do września) oraz zagęszczenie i rozmieszczenie stacji ładowania. Nie bez powodu wyprawa omija Polskę ;-) Trasa przebiega przez 17 krajów europejskich.

Jak twierdzą uczestnicy wyprawy, Renault Zoe był logicznym wyborem jako środek transportu. Spełniał kryteria jeśli chodzi brak emisji spalin, a zwiększony zasięg nowego modelu, stanowił atrakcyjną propozycję.

Europejska sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych wciąż znajduje się w fazie rozwoju. Ilość, dostępność i funkcjonalność stacji ładowania, to główne wyzwania tego projektu. Podróż będzie dokumentowana, można również na bieżąco śledzić postępy na portalach społecznościowych.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz