Renault zanotowało rekord sprzedaży we Francji. Najlepiej sprzedającym się modelem elektrycznym w czerwcu oraz w pierwszej połowie 2017 roku ponownie okazał się model Zoe.

W obliczu nadchodzących zmian i stopniowego pozbywania się pojazdów spalinowych z francuskich ulic (od 2040 planowany jest zakaz rejestracji modeli napędzanych benzyną i dieslem) nie dziwi rosnąca popularność modeli elektrycznych. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku na rynku francuskim sprzedano 13 555 egzemplarzy samochodów zasilanych akumulatorami. Jest to wzrost o 9,8 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku. Do sukcesu przyczyniło się Renault Zoe, które ponownie jest najpopularniejszym samochodem elektrycznym we Francji. Od stycznia do końca czerwca zarejestrowano w tym kraju 9242 egzemplarze Zoe. Klienci najczęściej decydują się na wersję Z.E. 40 o zasięgu zwiększonym do 400 km (według testów NEDC).

W samym czerwcu sprzedano 2773 samochody elektryczne. Jest to wzrost o 16,5 proc. Największy udział w rynku (68 proc.) zdobył również model Zoe z 1882 rejestracjami. Jest to wzrost sprzedaży tego modelu o 44 proc. Na drugim miejscu z zaledwie 193 rejestracjami znajduje się Nissan Leaf. Czołówkę zamyka BMW i3. 183 osoby zdecydowały się na ten samochód w czerwcu 2017 roku i większość również zakupiła model o wydłużonym zasięgu.

Wśród francuskich modeli elektrycznych sprzedanych w poprzednim miesiącu 2017 roku znajdziemy jeszcze Citroena e-Mehari. W czerwcu zarejestrowano 50 egzemplarzy tego pojazdu, znalazł się tym samym na 8 miejscu rankingu. Oczko niżej, bo na pozycji 9, znajdziemy Peugeota Ion z 47 rejestracjami, a na 13 miejscu Citroena C-Zero. Sprzedano 18 sztuk tego pojazdu. Francuzi zakupili także 2 egzemplarze Citroena e-Berlingo oraz 1 egzemplarz elektrycznego Peugeota Partner Tepee.

Zobacz, jakie notowania ma Grupa Renault we Francji w pierwszym półroczu 2017 roku.

Źródło: avere-france.org

Galeria

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Renault Zoe – znów rekord sprzedaży"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marcin
Gość

Hej francuskie, nie wiecie może czy da się „wynająć” w Renault akumulatory do Zoe z drugiej ręki. Nowe auto jest bardzo drogie, używane można kupić tanio ale nie mają akumulatorów..

markacz
Gość

… i pewnie to nas czeka z elektrykami :( … auto jest ale akumulator wyeksploatowany :( … i zamienników brak a jak są to drogie :( …. identycznie jak z smartfonami dziś …

Roman
Gość

Również w RFN Renault Zoe jest najlepiej sprzedającym się samochodem o napędzie elektrycznym.

wpDiscuz