Sebastien Loeb i Grupa PSA wspólnie zgromadzili imponujący zestaw nagród i tytułów w motosporcie. W efekcie utalentowany Francuz jest najbardziej utytułowanym kierowcą motoryzacyjnym. Kontynuując tę współpracę Sebastien zaprezentuje swój unikalny talent w ramach wszystkich trzech marek Grupy PSA. To znaczy, że będzie pracował dla DS Performance, Citroën Racing oraz Peugeot Sport.

Wkrótce minie pierwsza rocznica utworzenia PSA Motosport skupiającej jednostki Peugeot Sport, Citroën Racing i DS Performance w Wersalu Satory. To istne centrum doskonałości oferujące możliwości zarówno w zakresie synergii technicznych, jak i w dziedzinie sportu, dzięki bogactwu jego programów. To jednocześnie doskonałe miejsce dla tak utalentowanego i wszechstronnego kierowcy, jakim jest Sebastien Loeb.

Teraz ten dziewięciokrotny Mistrz Świata WRC będzie mógł o wiele łatwiej przesiadać się z jednego samochodu do innego, z jednej dyscypliny do drugiej, z jednej marki do kolejnej. Jego talent, doświadczenie, wysokie oczekiwania, chęć ciągłego podejmowania nowych wyzwań i jego wewnętrzna siła są cennymi walorami w osiągnięciu sukcesów w wielu kategoriach.

Zajęty aktualnie rajdami typu cross country (drugie miejsce w ostatnim Dakarze, znakomita jazda przez dużą część tegorocznego Silk Way Rally) oraz rallycrossem w najbliższych tygodniach Sebastien Loeb odbędzie prywatne testy Citroëna C3 WRC w najnowszej specyfikacji. Tego dnia pozna samochód mocniejszy od jakiegokolwiek WRC, jakim startował w swojej karierze. Dzień radości Loeba przyniesie też cenne informacje ekipie Citroën Racing – na pewno dziewięciokrotny rajdowy Mistrz Świata wyrazi swoją opinię na temat tego samochodu i podpowie, co można byłoby w nim usprawnić.

Tak więc Sebastien Loeb wraca tym samym do biało-czerwonego logo Citroën Racing, z którym nie tylko wywalczył dziewięć tytułów mistrzowskich z rzędu w WRC, ale i odniósł wiele sukcesów w wyścigowym cyklu WTCC za kierownicą Citroëna C-Elysee.

Wyścigi, cross-country, rallycross i wyścig górski – wszystkie te dyscypliny, w których Sebastien Loeb odnosił sukcesy, związane są z markami Grupy PSA. W 2013 roku ten niesamowity kierowca jadąc Peugeotem 208 T16 Pikes Peak ustanowił nowy rekord w podjeździe pod właśnie Pikes Peak w Stanach Zjednoczonych. I to szybciej, niż wskazywały na to symulacje komputerowe! Również pod znakiem Peugeota wszedł do rajdów cross-country i rallycrossu i odnosi tam niemałe sukcesy. Staramy się Was o tym na bieżąco informować. W cyklu World Rallycross Championship Sebastien Loeb zajmuje aktualnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Aktywnie przyczynia się do sukcesu zespołowego w tych mistrzostwach.

Na rok 2018 priorytetem pozostaje oczywiście Dakar, ale to sam początek roku. Naturalnie na prawym fotelu zasiadał będzie wówczas Monakijczyk, Daniel Elena, jego znakomity pilot, z którym jeździ od kilkunastu lat. Współautor wielu sukcesów Loeba.

Ale i rajdów Seb nie zaniedbuje. Startuje w miarę możliwości we francuskich imprezach, ostatnio za kierownicą własnych Peugeotów 306 Maxi lub 208 T16 obsługiwanych przez własny team, Sebastien Loeb Racing.

Dzięki utworzeniu PSA Motosport możemy stanowić duży zespół. W tym samym czasie, w którym rywalizuję w rajdach terenowych, czy w rallycrossie, będę mógł się przyczynić do rozwoju C3 WRC. Już nie mogę się doczekać testu C3 WRC i sprawdzenia, jak bardzo do przodu poszła technologia w tej dyscyplinie! Nadal jestem pasjonatem rajdów i z wszystkich dyscyplin, których próbowałem przez ostatnich pięć lat ta jest mi najbliższa” – mówi ten znakomity kierowca.

Sebastien wyznaje z Grupą PSA te same wartości. To ma dla nas fundamentalne znaczenie, bo przecież cała jego kariera związana była z Citroënem i Peugeotem. Współpraca między naszymi ekipami pozostaje w zgodzie z duchem zespołu. PSA Motosport daje naszym kierowcom szanse i możliwości wykorzystania ich talentów w różnych dyscyplinach, w jakich angażują się DS Performance, Citroën Racing i Peugeot Sport. W ten sposób kierowcy Grupy PSA korzystają z różnorodnych doświadczeń związanych z jazdą, zgodnie z ich ambicjami. Mogą też zdobyć różnorakie doświadczenia, a my znajdziemy dla nich najlepsze dyscypliny dostosowane do ich wyjątkowych umiejętności. Ci ludzie są członkami rodziny PSA!” – dodał Jean-Marc Finot, szef PSA Motosport.

Motorsportowe nagrody PSA:

3 zwycięstwa w Indianapolis 500
13 tytułów producentów FIA WRC
9 zwycięstw w Rajdzie Dakar
3 zwycięstwa Pikes Peak, w tym rekord trasy, do dziś obowiązujący
3 zwycięstwa w Le Mans 24 hours
3 tytuły w klasyfikacji producentów FIA WTCC

Motorsportowe nagrody Sebastiena Loeba:

9 tytułów Mistrza Świata w WRC; 78 wygranych rajdów
2 trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej WTCC, 6 wygranych wyścigów
1 zwycięstwo w World Rallycross Championship, 5. miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2016
2. miejsce w Rajdzie Dakar 2017, 5 wygranych odcinków specjalnych
1 zwycięstwo na Pikes Peak
1 zwycięstwo w XGames
1 podium (2. miejsce) w 24 h Le Mans w roku 2006

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: PSA

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Sebastien Loeb wykorzysta swój unikalny talent dla wszystkich marek PSA"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
pl80
Gość

No, gdyby tak Loeb powrócił do WRC, to by było coś! Nawet jak by to było pół-amatorsko, ale ważne, żeby z Danielem Eleną. Pojadę na taki rajd, choćby to była runda w Argentynie.

wpDiscuz