No, wróciłem z wojaży, z których wkrótce zdam Wam relację (aura była przyjemniejsza, niż w Polsce…), czas więc wziąć się za przeglądy prasy. Na początek tygodnik AUTO ŚWIAT, który na okładce kompletnie zignorował istnienie samochodów francuskich. No, z maleńkim wyjątkiem – słownie wspomniał o Clio. A co wewnątrz numeru?

 

AUTO ŚWIAT nr 50 (1101) z 12.XII.2016
Wydawca: Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
Stron: 52 (z okładką)
Cena: 2,50 zł
Koszt 1 strony: ponad 4,8 grosza
Warto kupić? Nie
O jakich interesujących nas markach piszą: Peugeot, Renault
Jakie modele opisano/pokazano/wspomniano: 206+, 207, 2008, 308, 3008, Clio

 

Dziś już środa, ale że w nocy wróciłem z pewnej prezentacji, więc zwyczajnie nie miałem szans na napisanie przeglądu prasy któregokolwiek z tygodników. Nadrabiamy więc tę zaległość poszukując w tygodniku AUTO ŚWIAT jakichkolwiek materiałów o francuskich samochodach.

Na pierwszy z nich natrafiamy na stronie 12. Pokazano tam wizualizację Peugeota 2008 szalenie podobną do stylistyki Nowego 3008. Miejski crosccover dopiero co przeszedł lifting i producent zaczął go przedstawiać jako SUV-a, a AUTO ŚWIAT twierdzi, że już na początku nadchodzącego roku (a więc zapewne w Genewie) Francuzi pokażą nową generację, która będzie już naprawdę SUV-em. Zmieni się platforma – bazą ma być modułowa platforma EMP2, na której powstaje m.in. Peugeot 308. W efekcie Nowe 2008 ma być o 50 kg lżejsze od obecnego modelu. W ofercie ma się też pojawić wersja hybrydowa, acz zapewne nie od początku.

Peugeota 308 1.2 PureTech 130 wspomniano na początku artykułu poświęconego Oplowi Astrze 1.0 Turbo zamieszczonego na stronach 18-19.

Test Nowego Peugeota 3008 znajdziecie natomiast na stronach 24-25. AUTO ŚWIAT zaprosił do testu czytelników, podobnie, jak my. No i okazało się, że AUTO ŚWIAT był zmuszony ;-) przyznać Nowej 3008-ce maksymalną liczbę gwiazdek! Wszyscy trzej testujący pozytywnie wypowiedzieli się na temat tego samochodu. Wprawdzie jeden z nich wypowiadał się o modelu 308 ;-) ale może to tylko błąd w druku. Polecam Wam lekturę tego tekstu, o ile zdecydujecie się zakupić to wydanie pisma.

W dziale Z drugiej ręki AUTO ŚWIAT porównuje kilka modeli różnych generacji. W przypadku Clio pokazano model Storia/Campus i porównano go z III generacją. Za te same pieniądze można kupić o kilka lat młodszego Campusa, acz ciekawszą propozycją jest Clio III. Z kolei w przypadku porównania Peugeota 206+ z 207-ką Redakcja również wskazuje nowszy model. Cały ten materiał znajdziecie na stronach 38-43.

I to już wszystko, co o francuskich samochodach napisano w aktualnym numerze tygodnika AUTO ŚWIAT. Szkoda kasy.

 

Krzysztof Gregorczyk; grafika: Auto Świat

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

8 komentarzy do "Stronniczy przegląd prasy: AUTO ŚWIAT nr 50/2016"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Maruda
Gość

Panie Krzysztofie, mogę się założyć o swój kapelusz, że w Das Auto Świat, 3008 przy porównaniu z jakimś niemieckim samochodem okaże się … ;)

5490
Gość
Obecność czytelników nie miała żadnego znaczenia. Test P3008 to efekt współpracy, AŚ i PSA, z czym nikt się nie kryje. Nad czołowym zdjęciem auta przecież widnieje napis „Akcja we współpracy z firmą Peugeot” + logo producenta. W Auto Świecie często pojawiają się tego typu testy i to z autami różnych marek – oczywiście w takim przypadku ocena końcowa to zawsze 5. Co ważne, pod artykułem nie podpisał się żaden z redaktorów AŚ. Widać, że współpraca na linii AŚ-PSA zacieśnia się. Coraz więcej reklam Citroenów i Peugeot, ostatnio nawet był advertorial o P3008. Do tego test długodystansowy P308 i teraz kooperacyjny… Czytaj więcej »
radioaktywny
Gość

W sytuacji bankructwa VW, być może aś wpadnie we francuskie ręce ;)

Michał Z.
Gość

„Motor” już chyba wpadł;) Na samej górze okładki najnowszego numeru jest tekst: „Silnik HDi lepszy od TDI. Trwalszy, mniej awaryjny, tańszy”. Świat się chyba kończy;)

wpDiscuz