Renault wspólnie z firmą Pilot zaprezentowało na targach CES 2017 świecący kabel do samochodów elektrycznych. Ciekawy gadżet może umilić mniej przyjemny proces, jakim jest ładowanie akumulatora.

Świecący kabel do ładowania pojazdów elektrycznych to nowy produkt Renault opracowany wspólnie z dostawcą akcesoriów elektronicznych Pilot. Gadżet został zaprezentowany podczas tegorocznych targów elektroniki CES 2017 odbywających się w Los Angeles.

Jako wzór dla powstania takiego wyposażenia posłużył Light Pulse Cable Pilot, czyli świecący kabel wykorzystywany w tabletach i smartfonach. Teraz wizualną przyjemność doświadczą również właściciele samochodów elektrycznych, takich jak Ranault Twizy.

Kabel oprócz tego, że ładuje akumulator, potrafi również zobrazować przepływ prądu za pomocą przesuwających się punktów świetlnych. Jeśli bateria jest całkowicie rozładowana, będą poruszały się szybciej i w miarę postępowania procesu, stopniowo się uspokoją. Świetlny kabel zgaśnie całkowite, gdy bateria zostanie napełniona.

O wspólnym produkcie obu firm wypowiedział się Calvin Wang, prezes Pilot: „Jesteśmy naprawdę podekscytowani z naszego partnerstwa. Ma on na celu wspólny rozwój technologii z zespołem Renault, który podziela pasję firmy Pilot w szczerym dążeniu do prawdziwej innowacji„.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz