Citroën wprowadził we Włoszech ciekawe rozwiązanie. To system antykradzieżowy oferowany do samochodów użytkowych marki. Stroną techniczną obsługi działającego systemu zajmuje się operator Vodafone.

System antykradzieżowy jest dostępny do modeli Citroën Nemo Van, Berlingo Van/Combi, Jumpy oraz Jumper. Teraz te auta są chronione przez satelitarny system antykradzieżowy Vodafone. Rozwiązanie sprzedawane jest z 24-miesięcznym abonamentem i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Coraz więcej klientów pyta bowiem o systemy antykradzieżowe, które byłyby odporne na zakłócanie sygnałów alarmowych przez tzw. jammery.

Urządzenie montowane do Citroënów Nemo Van, Berlingo Van/Combi, Jumpy oraz Jumper ma wymiary 55 mm x 80 mm x 33 mm. Wyposażono je w tzw. globalną kartę SIM M2M firmy Vodafone. Urządzenie wykonano zgodnie z obowiązującymi w przemyśle motoryzacyjnym normami. Oznacza to, że na przykład jego działanie nie koliduje z układem elektrycznym pojazdu. Acz warto zauważyć, że to rozwiązanie wyposażono we własne, niezależne źródło zasilania. W efekcie np. odpięcie akumulatora samochodu nie zdeaktywuje urządzenia.

Urządzenie jest wodoodporne, co znaczy, że można je zamontować na zewnątrz pojazdu. Ma też zintegrowaną antenę GPS i GSM/GPRS. System antykradzieżowy raz w tygodniu dokonuje pełnej samokontroli w celu zapewnienia jego ciągłej sprawności.

Niestety włoski oddział Citroëna nie poinformował o kosztach rozwiązania. Na pewno są jednak akceptowalne i znacząco niższe od ewentualnie utraconych na skutek kradzieży korzyści. I to kradzieży nie tylko samochodu, ale i ewentualnego towaru, jaki się w nim znajduje.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcie: Citroën

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "System antykradzieżowy w samochodach użytkowych Citroëna"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Roman
Gość

Vodafone to globalny operator systemów telefonii komórkowej brytyjskiej proweniencji. Działa w bardzo wielu krajach świata, a np nasze telefony pracujące w kraju w sieci PlusGSM w przypadku roamingu za granicą automatycznie w pierwszej kolejności logują się do lokalnego operatora Vodafone i na odwrót w Polsce Vodafone najpierw w sieci Plus. Tak więc ewentualny ukradziony Citroen we Włoszech po przyjeździe do Polski byłby lokalizowany przy pomocy stacji bazowych BTS sieci Plus.

wpDiscuz