Komisja Europejska wydała zgodę na przejęcie przez Grupę PSA i BNP Paribas spółek finansowych Opla/Vauxhalla.

Informacja o projekcie przejęcia i strategicznej współpracy z markami Opla i Vauxhalla została przekazana 6. marca 2017 roku.

W realizacji projektu zostanie wykorzystane doświadczenie Banku PSA Finance oraz BNP Paribas Personal Finance w zakresie finansowania sprzedaży samochodów. Celem jest zapewnienie lepszej obsługi klientom i koncesjonerom firm Opel i Vauxhall oraz wsparcie rozwoju obu marek.

Projekt przejęcia wymaga również zatwierdzenia przez europejskie organy nadzoru bankowego. Decyzji w tej sprawie spodziewamy się w drugim półroczu 2017.

Dziś pokonaliśmy ważny etap dla wszystkich członków naszego zespołu, którzy od wielu miesięcy pracują nad tym projektem”, wyjaśnia Laurent David, dyrektor generalny BNP Paribas Personal Finance. „Obecnie koncentrujemy się na realizacji pozostałych warunków niezbędnych do sfinalizowania transakcji zaplanowanej przed końcem roku”, dodaje Rémy Bayle, dyrektor generalny banku Banque PSA Finance.

Grupa PSA

Zapewnia użytkownikom swoich produktów wyjątkowe doznania za kierownicą i dostarcza rozwiązania w zakresie transportu indywidualnego, spełniające oczekiwania wszystkich klientów. Grupa posiada pięć marek Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall, oraz szeroką ofertę usług transportu indywidualnego i inteligentnego zarządzania dostępnych pod marką Free2Move. Jej ambicją jest zdobycie pozycji wiodącego producenta samochodów i preferowanego dostawcy usług w zakresie mobilności. Grupa jest także jednym z pionierów w dziedzinie samochodów autonomicznych i samochodów połączonych z Internetem. Jej działalność obejmuje również finansowanie (Banque PSA Finance) oraz produkcję wyposażenia samochodowego (Faurecia).  Więcej informacji na stronie: groupe-psa.com/fr.

BNP Paribas

BNP Paribas jest jednym z wiodących europejskich banków, obejmującym również swoim zasięgiem rynki pozaeuropejskie. Działa w 74 krajach i zatrudnia ponad 192 000 pracowników, w tym ponad 146 000 w Europie. Grupa zajmuje znaczącą pozycję w trzech zakresach działalności: Domestic Markets i International Financial Services, wraz z siecią banków detalicznych i usługami finansowymi w sektorze Retail Banking & Services, oraz Corporate & Institutional Banking, koncentrującym się na klientach instytucjonalnych i korporacyjnych. Grupa wspiera swoich klientów (klientów indywidualnych, stowarzyszenia, osoby prowadzące działalność gospodarczą, małe i duże przedsiębiorstwa oraz instytucje) w realizacji projektów poprzez swoją ofertę usług finansowania jak i produktów inwestycyjnych, oszczędnościowych i  ubezpieczeniowych. W Europie grupa działa na czterech rynkach krajowych (w Belgii, Francji, Włoszech i Luksemburgu), a BNP Paribas Personal Finance jest głównym podmiotem wyspecjalizowanym w finansowaniu klientów indywidualnych w Europie. BNP Paribas rozwija również model zintegrowanych usług bankowości detalicznej w basenie Morza Śródziemnego, w Turcji i Europie Wschodniej. Posiada również rozbudowaną sieć na zachodzie Stanów Zjednoczonych. W sektorze Corporate & Institutional Banking i International Financial Services BNP Paribas jest jednym z wiodących banków w Europie. Ma również mocną pozycję w Ameryce Północnej i Południowej oraz stale rozbudowywaną, solidną sieć placówek w regionie Azji i Pacyfiku.

BNP Paribas Personal Finance

BNP Paribas Personal Finance jest największym bankiem w sektorze klientów indywidualnych we Francji i w Europie. Oferuje zarówno kredyty konsumenckie jak i kredyty na zakup nieruchomości. BNP Paribas Personal Finance jest spółką zależną grupy BNP Paribas, która posiada całość jej akcji. Zatrudnia ponad 20 000 osób i działa w ok. trzydziestu krajach. Dzięki takim markom jak Cetelem, Cofinoga, Findomestic czy AlphaCredit, dysponuje pełną ofertą kredytów dla klientów indywidualnych, dostępnych w sklepach, salonach samochodowych czy też oferowanych bezpośrednio poprzez platformy obsługi klienta i przez Internet. W Niemczech, Bułgarii, Francji i Włoszech bank BNP Paribas Personal Finance poszerzył swoją ofertę o produkty ubezpieczeniowe i oszczędnościowe. BNP Paribas Personal Finance rozwija również aktywnie strategię współpracy z sieciami handlowymi, producentami i dystrybutorami samochodów, sklepami internetowymi i innymi instytucjami finansowymi (bankami i ubezpieczycielami) w oparciu o swoją znajomość rynków kredytowych i ofertę kompleksowych usług dostosowanych do branży działalności i strategii handlowej partnerów. Odgrywa również wiodącą rolę w promowaniu odpowiedzialnych kredytów i edukacji finansowej.

 

 

źródło: PSA Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz