Zaloguj
Zarejestruj się »
 
41735087 odsłon od września 2004 roku Subskrybuj RSS
   
Wiadomości
Filtr: Ciekawostki, Citroen, Dacia, Felietony, Peugeot, Przegląd Prasy, Renault, Sport, PSA, Wszystkie
Rajd Meksyku: Loeb i Elena po raz czwarty!
09.03.2010 r.

O wynikach Rajdu Meksyku już pisaliśmy zdając Wam relację z tej imprezy w dwóch publikacjach. Dziś zamieszczamy oficjalną informację prasową zespołu Citroën Total World Rally Team wraz z wypowiedziami kluczowych osób z tego kręgu.


Sébastien Loeb i Daniel Elena, korzystając z dużej przewagi, wypracowanej w drugim dniu walki, w niedzielnym etapie poprzestali na pilnowaniu swojej pierwszej pozycji, aby bezpiecznie dowieźć ją do mety, odnosząc czwarte z rzędu zwycięstwo w Rajdzie Meksyku. W ten sposób francuski kierowca i jego pilot z Monako wywiązali się ze swojego zadania perfekcyjnie. Dzięki temu sukcesowi Loeb obejmuje prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata.
Dani Sordo i Marc Martí wrócili w niedzielę na trasę dzięki zasadzie SupeRally, czego efektem jest kilka dodatkowych punktów i wynik punktowy Citroën Total World Rally Team w klasyfikacji producentów lepszy od wyniku najważniejszych rywali.

Program trzeciego, ostatniego dnia rajdu nie był zbyt ciężki. Po krótkim serwisie technicznym w parku serwisowym w Poliforum zawodnicy mieli do rozegrania trzy odcinki specjalne, w tym krótki, ostatni przejazd superoesu urządzonego na torze wyścigowym w León.

Sébastien Loeb, prowadzący po drugim etapie z przewagą sięgającą prawie 1 minuty, nie lekceważył czekających go w niedzielę prób, które komentował następująco: „Dzisiejsze dwa prawdziwe oesy obejmują fragmenty znane nam już z dwóch poprzednich dni, ale pamiętajmy, że to ja wystąpię w roli zawodnika odkurzającego trasę. Jest bardzo ważne, abym znalazł dobry rytm jazdy, bo w tych warunkach wiem, że nie będę najszybszy. Jeżeli chcę zachować swoją przewagę, będę musiał poważnie atakować!”

Na mecie 30-kilometrowego OS19 Guanajuatito sześciokrotny Mistrz Świata, 16 sekund wolniejszy od zwycięzcy próby, powiedział: „Sébastien Ogier i Petter Solberg jadą tak szybko, bo walczą ze sobą o drugie miejsce. Jeśli chodzi o mnie, wszystko mam pod kontrolą. Ani trochę nie ryzykowałem i na dwóch ostatnich oesach nie mam już powodu cisnąć”.

Po dotarciu po raz ostatni do bazy w Poliforum de León, już za metą, jako zwycięzcy rajdu, Loeb i Elena odebrali serdeczne gratulacje od całego zespołu. „Mają za sobą drugie starcie w tegorocznym kalendarzu i wychodzą z niego z pięknym i ważnym dla nas zwycięstwem” – podkreślał Olivier Quesnel, Dyrektor Citroën Racing. „Citroëny C4 WRC bezwzględnie dominowały w tym rajdzie, zapisując na swoim koncie wszystkie zwycięstwa oesowe. Po raz pierwszy zdarzyło się, że Citroëny zajęły trzy pierwsze miejsca w rajdzie rozgrywanym na nawierzchni szutrowej. Gratuluję także Petterowi Solbergowi i Sébastienowi Ogier za ich wspaniały pojedynek, do samego końca emocjonujący i toczący się w prawdziwym duchu sportowym”.

„Ten sukces jest dla nas bardzo ważny”
– potwierdzał Sébastien Loeb przed wejściem na podium. - „Dobrze rozegraliśmy taktycznie walkę. Myślę, że możemy ze sporym zaufaniem do siebie oczekiwać najbliższych rund, które odbędą się na dość podobnych nawierzchniach. Dzięki temu zwycięstwu obejmujemy pozycję liderów w klasyfikacji indywidualnej sezonu i zyskujemy skromną przewagę nad Mikko Hirvonenem. To doskonała sytuacja, pomimo faktu, że w Jordanii czeka mnie pierwsza pozycja startowa, z czym wiąże się konieczność odkurzania trasy w pierwszym etapie”.

Dani Sordo, który w niedzielę wznowił jazdę zgodnie z zasadą SupeRally, wypełnił powierzone mu zadanie przywiezienia na metę punktów zespołowych za siódme miejsce w kategorii producentów. „Po wczorajszym dniu, który przyniósł mi poważne rozczarowanie, dzisiaj cieszę się z zaliczenia paru dobrych czasów w sytuacji, gdy dwa inne C4 walczyły o drugie miejsce na mecie. W efekcie Citroën zalicza w Meksyku jako zespół więcej punktów niż nasz główny rywal, a to ma duże znaczenie.”

Nieoficjalna klasyfikacja końcowa na mecie Rajdu Meksyku:
1. Loeb / Elena Citroën C4 3h42:41,7
2. P. Solberg / Mills Citroën C4 +24,2
3. Ogier / Ingrassia Citroën C4 +25,3
4. Hirvonen / Lehtinen Ford Focus +1:47,5
5. Latvala / Anttila Ford Focus +2:15,1
6. H. Solberg / Minor Ford Focus +2:48,0
7. Villagra / Perez Companc Ford Focus +10:13,4
8. Pons / Haro Ford Fiesta +18:44,4
9. Prokop / Tomanek Ford Fiesta +19:02,0
10. Araujo / Miguel Mitsubishi Lancer +21:32,5
...
15. Sordo / Martí Citroën C4 +39:52,4

Klasyfikacja oficjalna Kierowców w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA 2010 po rundzie 2/13:
1. Sébastien Loeb - 43
2. Mikko Hirvonen - 37
3. Jari-Matti Latvala - 25
4. Sébastien Ogier - 25
5. Petter Solberg - 20
6. Henning Solberg - 16
7. Dani Sordo - 12
8. Matthew Wilson - 6
9. Federico Villagra - 6
10. Mads Østberg - 4
11. Xavier Pons - 4
12. Martin Prokop - 2
13. PG Anderson - 1
14. Armindo Araujo - 1

Klasyfikacja oficjalna Producentów w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA 2010 po rundzie 2/13:
1. BP Ford Abu Dhabi WRT - 67
2. Citroën Total WRT - 61
3. Citroën Junior Team - 32

4. Stobart M-Sport Ford - 28
5. Munchi’s Ford - 8

Najbliższa runda - Rajd Jordanii w dniach 1-3 kwietnia 2010.



Źródło: Citroën Polska




drukuj poleć
Dodaj komentarz

Przepisz kod z obrazka:  
Pozostałe wiadomości
Citroën C-Zero teraz od 16.300 euro (we Francji)
Jeden z głównych zarzutów pod adresem samochodów o napędzie elektrycznym, to cena zakupu. Eksploatacja jest tania, natomiast – jak przystało na nowinkę rynkową – kupno auta zasilanego z baterii obarczone jest sporym kosztem. Jest? W zasadzie było...
07.02.2012 r.
4 komentarzy więcej
 
Stronniczy przegląd prasy: „Auto Świat” nr 6/2012
Renault Clio III generacji można dostrzec na dole okładki aktualnego numeru tygodnika „Auto Świat”. To przyjemne francuskie autko porównano – w dziale Używane – z dwoma konkurentami – Fiatem Grande Punto oraz Volkswagenem Polo.
Wprawne oko dostrzeże jeszcze Renault Avantime’a na zbiorowym zdjęciu kilkunastu aut będącym zapowiedzią... testu drzwi samochodowych.
My zaś sprawdzimy, czy całe to wydanie warte jest wysupłania pieniędzy, jeśli szuka się w czasopismach przede wszystkim samochodów francuskich.
07.02.2012 r.
0 komentarzy więcej
 
Citroën DS3 znów wyróżniony!
W plebiscycie The Best Car 2011 ogłoszonym przez Onet.pl wyłoniono zwycięzców w ośmiu kategoriach. Za najbardziej designerskie auto Internauci uznali Citroëna DS3. Najmniejszy model z linii DS dostał 53% głosów i zdeklasował konkurencję!
07.02.2012 r.
0 komentarzy więcej
 
Walentynki z Citroënem (C for 2)
Z okazji Dnia Świętego Walentego, czyli popularnych Walentynek, Citroën, marka wzbudzająca wiele pozytywnych uczuć, postanowiła zaproponować swoim fanom coś specjalnego. Naturalnie łatwiej będzie, jeśli mieszka się w Paryżu, czy okolicach, ale w gruncie rzeczy wystarczy dostęp do Internetu, by skorzystać przynajmniej z części atrakcji.
07.02.2012 r.
0 komentarzy więcej
<< poprzednie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 następne >>
Forum
przejdź
Ankieta
pozostałe
Czy odczuwasz podwyżkę VAT?

Tak, bardzo
Trochę
Nie
Głosów: 402 | Wyniki