Inteligentna kamera z modelu C3 znana pod nazwą ConnectedCAM pojawi się w większej gamie samochodów. Garmin rozszerza współpracę z obecną w Chinach spółką Dongfeng Peugeot-Citroen.

Intelligent Driving Video Recorder (IDVR) Garmina jest montowana w najnowszym Citroenie C3 jako ConnectedCAM. Jest to kamera o kącie widzenia 120° umieszczona w tylnej części lusterka wstecznego. Urządzenie umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD.

Gadżet jest o tyle ciekawy, że może robić zdjęcia i nagrywać filmy, którymi za pomocą aplikacji od razu możemy podzielić się w portalach społecznościowych. Oprócz nagrywania widoków może również przydać się w przypadku kolizji. Podczas zderzenia ConnectedCAM przechodzi w tryb automatyczny i rejestruje obraz na 30 sekund przed zderzeniem i 1 minutę po nim.

Rozszerzenie partnerstwa firmy Garmin oraz Dongfeng Peugeot-Citroen pozwoli na instalację inteligentnego systemu rejestrującego w kolejnych modelach. Następny w kolejce jest dostępny na rynku chińskim model Citroen C4L.

Produkcja odbywa się w niedawno otwartej fabryce w Chinach. Jest to pierwszy produkt, dzięki któremu nawiązano współpracę z Dongfeng Peugeot-Citroen. Już niedługo system zostanie zainstalowany w większej liczbie modeli.

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz