Włoski oddział firmy Hertz prowadzącej wypożyczalnie samochodów wzbogacił się właśnie o w pełni elektryczne Citroëny Berlingo i Peugeoty Partnery. Poszanowanie dla środowiska, ale też komfort (w tym akustyczny) i wygoda użytkowania, to zalety korzystania z tych modeli. Ale jest też wymiar ekonomiczny!

Peugeot Partner Full Electric oraz Citroën Berlingo Van Full Electric, to dwa nowe modele samochodów o w pełni elektrycznym napędzie, jakie trafiły do włoskiej floty firmy Hertz. Firma staje się coraz bardziej ekologiczna, a do tego pozwala obniżać koszty eksploatacji swoich pojazdów. A to nie wszystko – we włoskich warunkach samochody elektryczne mogą korzystać z bezpłatnych parkingów za tzw. niebieską linią. Co więcej – ich akumulatory można bezpłatnie ładować na wydzielonych stanowiskach!

Grupa PSA oferuje swoim klientom rozwiązania proekologiczne i pozwalające na zrównoważony rozwój. Nasza gama aut elektrycznych obejmuje już siedem modeli aut osobowych i użytkowych, która są w stanie zaspokoić oczekiwania zarówno osób prywatnych, jak i podmiotów gospodarczych. Jestem pewien, że dzięki wykorzystaniu naszych elektrycznych pojazdów Peugeot Partner i Citroën Berlingo, znaczne zmniejszy się wpływ na środowisko włoskiej floty Hertz, a jednocześnie zmniejszą się koszty operacyjne oraz zwiększy zakres mobilności w mieście” – twierdzi Massimo Roserba, Dyrektor Generalny Grupy PSA Italia.

Wprowadzenie dwóch samochodów dostawczych PSA, Peugeota Partnera i Citroëna Berlingo, do floty Hertz potwierdzamy swoje zielone zaangażowanie. Samochody elektryczne są jednymi z najbardziej korzystnych dla ludzi, którzy kochają środowisko, ponieważ są to pojazdy, które mają najwyższy współczynnik redukcji emisji zanieczyszczeń w porównaniu z samochodami konwencjonalnymi. Również dostęp do ograniczonych obszarów komunikacyjnych (tzw. zielonych stref) jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą się w nich poruszać” – wyjaśnia decyzję firmy Hertz Massimiliano Archiapatti, dyrektor zarządzający Hertz Italia.

Oba kombivany PSA, które wykorzystuje włoski Hertz, mają pełną funkcjonalność klasycznych wersji Berlingo i Partnera. Jednocześnie znacząco obniżają koszty eksploatacji – pokonanie 100 km kosztuje poniżej 2 euro! To pięciokrotnie mniej, niż tradycyjną, spalinową wersją. Prędkość maksymalna obu aut, to 110 km/h, a realny zasięg to 170 km. Pełne ładowanie akumulatorów trwa wprawdzie 8,5 godziny, ale już po 30 minutach można mieć 80% pojemności akumulatorów.

Hertz Global to wielki koncern udostępniający auta na wynajem. Działa w różnych częściach świata: w Ameryce Północnej, Europie, na Karaibach, w Ameryce Łacińskiej, Azji, Australii, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Nowej Zelandii. Operuje pod kilkoma różnymi markami: Hertz, Dollar, Thrifty oraz Firefly. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek i jeden z największych operatorów wynajmu samochodów na lotniskach całego świata. Oferuje nie tylko auta osobowe, ale i lekkie samochody użytkowe.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: PSA

Galeria

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz