Zawodnicy Renault Team już 20. maja br. wystartują w kolejnej odsłonie cyklu wyścigów górskich Mazury MTB, tym razem w Węgorzewie.

Celem zespołu jest walka o zwycięstwo w Drużynowej Klasyfikacji Generalnej całego cyklu.

Pierwsze rywalizacje w ramach Mazury MTB odbyły się w Giżycku i Mrągowie teraz przed zawodnikami pełen emocji weekend w Węgorzewie. Jesteśmy świetnie przygotowani do tego sezonu, mamy nadzieję że kolejny raz udowodnimy swoją siłę i zajmiemy wysokie miejsca w kolejnym wyścigu. Dążymy do tego, by w tym sezonie, nasi zawodnicy ponownie znaleźli się na czele klasyfikacji indywidualnych i klasyfikacji drużynowej – powiedział Robert Janecki, szef Renault Team.

Współpraca z Renault Polska rozpoczęła się w 2011 roku, kiedy to drużyna kolarstwa górskiego – Mrągowo Racing Team – nawiązała współpracę i wystartowała w cyklu maratonów kolarstwa górskiego pod nazwą Renault Eco² Team. W roku 2015 nazwa została zmieniona na Renault Team i obowiązuje do dziś. W ciągu ostatnich lat, zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, zawodnicy Renault Team wielokrotnie stawali na podium największych cykli maratonów w Polsce, m.in.: Mazovia MTB Maraton, PolandBike Marathon, Skandia MTB Maraton. Renault Team był najlepszą drużyną cyklu PolandBike Marathon w sezonie 2011 i 2015, najlepszą drużyną cyklu Maratony Kresowe 2016 oraz cyklu Mazury MTB 2016. Renault Team wywalczył mistrzostwo Polski Amatorów w drużynowej kategorii Elita w 2015 roku oraz kategorii Masters w latach 2015 i 2016.

Zespół składa się obecnie z 12 zawodników. Renault Polska współpracuje z drużyną już 7 rok. Zespół otrzymał do dyspozycji Renault Trafic, które pozawala bezpiecznie docierać na miejsca startów. Ten popularny minibus jest wyposażony w innowacyjne rozwiązania podnoszące komfort pasażerów. Auto oferuje wiele możliwości aranżacji wnętrza. Gwarantuje miejsce nawet dla 9 osób i ich bagaży. Renault Trafic Passenger było najpopularniejszym minibusem ubiegłego roku w Polsce.

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
wpDiscuz