Mamy już lipiec, co oznacza, że zakończyło się – jakże szybko! – pierwsze półrocze. W tym czasie Peugeot osiągnął na rodzimym rynku znakomite wyniki sprzedaży i we wszystkich segmentach rynku wykazywał wzrosty. Ba, wzrosty większe, aniżeli średnia tego rynku.

W pierwszej połowie bieżącego roku francuski rynek aut osobowych i lekkich samochodów użytkowych wzrósł łącznie o 3,5%. Peugeot ma na tym tle znakomite wyniki – wzrost marki na rodzimym rynku wyniósł w tym czasie aż 7,4% (czyli 16.465 samochodów). W efekcie Peugeot wykroił dla siebie o 0,6 punktu procentowego większy udział w rynku, niż w pierwszym półroczu 2016 roku. Teraz marka sygnowana kroczącym lwem ma 17,4% francuskiego rynku samochodów osobowych i lekkich aut użytkowych.

Jeśli chodzi o segment aut użytkowych, to przyrost francuskiego rynku wyniósł 6,3%. Peugeot na tym tle wypadł świetnie, bo jak inaczej nazwać wzrost o 14,6%. Znakomite wyniki to efekt świetnej sprzedaży Nowego Experta, który wykroił dla siebie 4% francuskiego rynku. Peugeot ma aktualnie 17,2% francuskiego rynku lekkich aut użytkowych, czyli o 1,3 punktu procentowego więcej, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Peugeot zajmuje drugie miejsce w tym segmencie na rodzimym rynku.

Z kolei w gamie samochodów osobowych francuski rynek wzrósł w pierwszym półroczu o 3%. Peugeot uzyskał 17,5% udziału w tym segmencie (+0,5 punktu procentowego) dzięki przyrostowi o aż 6,1%. Jednocześnie marka wciąż ma trzy modele w pierwszej piątce najchętniej kupowanych samochodów osobowych, a i na szóstej pozycji też jest Peugeot.

Znakomite wyniki osiąga wciąż model 208 – 4,8% udziału w rynku pozwoliło mu utrzymać drugie miejsce na liście najchętniej wybieranych aut. Tuż za nim z udziałem rynkowym na poziomie 3,4% znajduje się Peugeot 2008. Czwarte miejsce należy do Peugeota 308 (3,3% udziału w rynku). Szóste miejsce zajmuje zaś Nowy Peugeot 3008. Od stycznia do czerwca włącznie nad Sekwaną zarejestrowano 37.197 egzemplarzy tego znakomitego SUV-a.

Na koniec półrocza Peugeot jest liderem w trzech segmentach na rodzimym rynku. W segmencie C przewodzi 308-ka, w klasie miejskich SUV-ów lideruje 2008-ka, a wśród kompaktowych SUV-ów nie ma mocnych na 3008-kę. Oba SUV-y łącznie mają przeszło 7-procentowy udział we francuskim rynku.

Ledwo wprowadzony na francuski rynek Nowy Peugeot 5008 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale na razie do klientów trafiają dopiero pierwsze dostawy. I tak już jednak na koncie tego modelu jest przeszło 5.300 rejestracji w samej tylko Francji.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Galeria

Krzysztof
Pasjonat francuskiej motoryzacji. Autor największej ilości artykułów i wiadomości. Miłośnik szybkiej jazdy po krętych drogach. Regularnie odwiedza targi motoryzacyjne, a jego testy samochodów należą do najdokładniejszych w Sieci. Nieustępliwy tropiciel nieścisłości i braku obiektywizmu w prasie motoryzacyjnej.

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Znakomite wyniki Peugeota we Francji w pierwszym półroczu 2017"

Powiadom o
avatar
  
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ŁukaszWwa
Gość

Ciekawe info w kontekście francuskich derby Renault-Peugeot :) 3008 szybko wyprzedziło Kadjara, a np dość nowe Megane nadal sprzedaje się na rodzimym rynku słabiej od 308. Talisman też potrzebował czasu żeby pokonać 508 R1 1; a jeśli jakoś Pugowi uda się przejąć większość potencjalnych nabywców C5, to może wrócić na #1

wpDiscuz