Fundusz inwestycji w przedsiębiorstwa znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju Alliance Ventures inwestuje w chińskie WeRide.ai.

Renault-Nissan-Mitsubishi i WeRide.ai planują wzmocnienie pozycji na rynku usług wykorzystujących samochody autonomiczne w Chinach

Alliance Ventures, który jest jednostką zależną Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi i zajmuje się inwestycjami venture capital, stał się wiodącym inwestorem strategicznym w WeRide.ai (wcześniej JingChi.ai). Jest to jedna z głównych firm w Chinach w sektorze samochodów autonomicznych i technologii jazdy autonomicznej poziomu 4.

Inwestycja Alliance Ventures w WeRide.ai jest pierwszą w Chinach. Wpisuje się w strategię Aliansu wspierania przedsiębiorców i start-upów, które pracują nad kolejną generacją przełomowych technologii motoryzacyjnych.

WeRide.ai będzie pierwszym chińskim start-upem specjalizującym się w pojazdach autonomicznych poziomu 4., w który zainwestowała światowa grupa motoryzacyjna.

François Dossa, wiceprezes ds. innowacji i inwestycji, powiedział: „Systemy autonomiczne są priorytetem dla Aliansu, ponieważ pracujemy nad nowymi usługami w zakresie mobilności. Firmy należące do Aliansu dążą do wprowadzania tego typu technologii na kluczowych rynkach, takich jak Chiny. Cieszymy się ze współpracy z WeRide.ai, ponieważ jest pionierem w dziedzinie w pełni autonomicznych systemów na wymagającym chińskim rynku”.
Tony Han, dyrektor generalny i współzałożyciel WeRide.ai powiedział: „Poza inwestycją finansową pogłębimy nasze relacje dzięki strategicznej współpracy w konkretnych obszarach. Jesteśmy przekonani o naszym wejściu w kolejny etap autonomicznej rewolucji transportowej 2.0. WeRide.ai będzie nadal odgrywać wiodącą rolę w rewolucji technologicznej, aby wszystkim móc zapewnić istotne i znaczące korzyści”.

Doradcą dla WeRide.ai w ostatniej rundzie finansowania jest bank Morgan Stanley. WeRide.ai pracuje nad technologią jazdy autonomicznej, która radykalnie odmieniłaby podejście do samochodów, usług transportowych i planowania urbanistycznego w Chinach.

Dzięki najnowszej inwestycji WeRide.ai planuje udostępnić w 2019 roku flotę 500 autonomicznych samochodów o łącznym rzeczywistym przebiegu w trybie jazdy autonomicznej sięgającym pięciu milionów kilometrów. Zamierza też przeprowadzić wspólnie z kluczowymi partnerami testy działania i modeli biznesowych w Kantonie i Anqing. Próby operacyjne autonomicznych pojazdów zapoczątkowane przez WeRide.ai w Chinach pozwoliły osiągnąć łączny przebieg ponad 60.000 kilometrów i obsłużyć ponad 3.000 pasażerów na całym świecie.

W ostatniej rundzie finansowania, poprzedzającej serię A, uczestniczyła firma Qiming Venture Capital, która była partnerem wiodącym wspieranym przez Hanfor Capital, Atop Capital, Johnson Electric, Xiaopeng He, Idinvest Partners i OceanIQ Capital.

WeRide.ai zatrudnia obecnie ponad 200 pracowników na całym świecie, z czego 70% to inżynierowie. To pierwsza firma w Chinach pracująca nad samochodami autonomicznymi, która do zdalnego sterowania pojazdem bez kierowcy wykorzystuje sieć 5G. Celem firmy jest wprowadzenie do 2020 roku samochodów autonomicznych w miastach chińskich i doprowadzenie do pierwszego na świecie komercyjnego zastosowania technologii pojazdów autonomicznych na dużą skalę.

 

ALIANS RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI

Grupa Renault, Nissan Motor i Mitsubishi Motors tworzą wspólnie największy koncern motoryzacyjny na świecie. To najdłuższa i najbardziej efektywna współpraca partnerska między firmami z różnych kręgów kulturowych w przemyśle samochodowym na świecie. W 2017 roku trzej partnerzy sprzedali łącznie ponad 10,6 miliona samochodów w niemal 200 krajach. W swojej działalności koncentrują się na współpracy i optymalizacji efektu synergii w celu maksymalnego zwiększenia swojej konkurencyjności. Alians podpisał także szereg porozumień o współpracy strategicznej z różnymi producentami, takimi jak niemiecki Daimler czy chiński Dong Feng. Zajmuje również wiodącą pozycję w produkcji samochodów o zerowej emisji i rozwija innowacyjne technologie, by móc zaoferować w przyszłości autonomiczne samochody wyposażone w mobilne technologie w przystępnej cenie.

www.alliance-2022.com
www.media.renault.com
www.nissan-newsroom.com
www.mitsubishi-motors.com/en/newsrelease/

 

WeRide.ai

WeRide.ai zostało założone w 2017 roku przez Tony’ego Hana i zespół utalentowanych pracowników. Zajmuje wiodącą pozycję w branży pojazdów autonomicznych i dąży do komercyjnego wdrożenia na dużą skalę w pełni autonomicznych pojazdów poziomu 4. WeRide.ai korzysta ze sztucznej inteligencji, dostarczając w pełni autonomiczne pojazdy, działające bez udziału człowieka. Firma dąży do zapewnienia bezpiecznych, niezawodnych i wygodnych usług w zakresie mobilności z poszanowaniem środowiska. WeRide.ai jest firmą prywatną z siedzibą w Kantonie. Ma biura w Sunnyvale, Pekinie i Anqing.

www.weride.ai

 

 

źródło: Renault Polska

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o