Alpine A110 otrzymał pięć gwiazdek w teście drogowym Autocar i został wyróżniony nagrodą specjalną. Francuskie coupe jest jednym z zaledwie dwóch modeli, które w tym roku otrzymały maksymalną punktację w tym wymagającym teście.

W ramach konkursu Autocar Awards, brytyjski magazyn motoryzacyjny przyznaje nagrody wszystkim pojazdom, które w testach drogowych zdobyły punktację 5 gwiazdek. Test ma już 80 lat. W tym roku tylko dwa samochody uzyskały najwyższą punktację: Alpine A110 oraz model Rolls-Royce Phantom.

Dziennikarze Autocar, którzy przeprowadzili jazdy testowe docenili lekkość, prostotę, niewielkie wymiary oraz zwinność pojazdu. Każdy z testerów zasiadających za kierownicą coupe przyznał, że: Alpine jest „naprawdę wyjątkowy”.

„80 lat temu Autocar stworzył swój test drogowy, który wciąż pozostaje najbardziej dokładnym i wymagającym testem w branży. Pięciogwiazdkowy werdykt jest jednak rzadkością. Samochody, które osiągają taki wynik, muszą być naprawdę wyjątkowe. Wszyscy nasi testerzy byli zgodni co do tego, że Alpine A110 właśnie taki jest” – powiedział wydawca Autocar, Mark Tisshaw.

„Mały, kompaktowy i lekki model A110 ma odświeżająco prostą, oldschoolową formułę i został stworzony z myślą o dostarczeniu natychmiastowych wrażeniach dla kierowcy. To najbardziej wyróżniający się debiutancki samochód sportowy ostatniej dekady” – dodał.

„Ponad rok temu podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentowaliśmy nowy model A110. Od tego czasu otworzyliśmy nową linię produkcyjną w fabryce Dieppe, uruchomiliśmy sieć dealerów i dostarczyliśmy samochody naszym pierwszym klientom. Nagroda 5 gwiazdek od Autocar wyraźnie wskazuje, że A110 ma własną niszę na rynku samochodów coupe. To fantastyczny hołd dla ciężkiej pracy zespołu Alpine od momentu powstania projektu w 2012 roku” – skomentował Sebastien Erphelin, dyrektor programowy Alpine.

Alpine A110 jest zwinnym sportowym samochodem o masie zaledwie 1080 kg. Oryginalny francuski pojazd nawiązuje do samochodów z lat 50. Został opracowany tak, aby dawał mnóstwo frajdy z jazdy także na co dzień, o czym sami mieliśmy okazję się przekonać. Alpine A110 Première Edition dostępny w ograniczonej liczbie 1955 egzemplarzy został zarezerwowany zaledwie w ciągu kilku godzin od rozpoczęcia przyjmowania zamówień. Obecnie można zapisywać się na wersje seryjne: Pure i Legende.

Źródło: Renault Group

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o