Alpine A110 Samochodem Roku Playboya 2018 w kategorii Wielki Powrót

0 1

polecmy

Oto samochód, który przywołał wspomnienia wielkich triumfów Alpine w rajdach i wyścigach. Zaskoczył nas precyzją prowadzenia i rewelacyjnym gangiem silnika. A także tym, że jest neo-retro i wygląda jak poprzednik. Dla nas to wielki powrót!

Alpine powróciło na rynek z pierwszym modelem A110 Première Edition, całkowicie odnowionym, lekkim i eleganckim sportowym coupé, zachowało swój tradycyjny design w ultranowoczesnej odsłonie, charakteryzując się imponującymi osiągami dzięki stosunkowi mocy do masy auta oraz niezwykłej zwrotności. Alpine A110 to dwuosobowe coupé napędzane przez centralnie umieszczony silnik. Samochód jest godnym następcą wcześniejszych modeli Alpine, a zwłaszcza kultowego protoplasty A100 „Berlinette”. A110 jest montowane w zakładzie Alpine w Dieppe.

A110 Première Edition to limitowana edycja nowego modelu, a zarazem pierwszy model Alpine po ponad dwóch dekadach nieobecności na rynku. Zaplanowano 1.955 egzemplarzy A110 Première Edition, które zostały zamówione w ciągu kilku dni. Liczba 1.955 była wybrana nieprzypadkowo – nawiązuje do roku powstania marki.

Obecnie Alpine oferuje pełną gamę modelu A110 ― wersje A110 Pure i A110 Légende. Nagrodę na wczorajszej gali odebrał Gilles Gautherot, dyrektor komunikacji Alpine.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o