Carlos Tavares chce dokonać przeglądu zarządzania chińską filią PSA

1 0

polecmy

Wciąż spadające wyniki sprzedaży w Chinach powodują, że prezes PSA, Carlos Tavares, zamierza dokonać przeglądu sposobu zarządzania chińską filią koncernu. To oznacza, że prawdopodobnie dojdzie do zmian osobowych, ale też być może zmiany strategii koncernu w tym kraju. A wyzwania stoją przed nim bardzo poważne.

Grupa PSA ma dwa przedsięwzięcia: DPCA, joint venture z koncernem Dongfeng, produkuje i sprzedaje samochody marki Peugeot i Citroën, oraz CAPSA, joint venture z Changan, produkuje i sprzedaje auta marki DS. W ubiegłym roku skumulowana sprzedaż tych trzech marek spadła o 32%. Od rekordowego wyniku w 2015 roku, gdy sprzedaż wynosiła 736.000 sztuk, spadek wyniósł aż 64%. Co gorsza, w styczniu 2019 nadal notowano spadki – aż o 63% w porównaniu do roku poprzedniego.

Grupa PSA chce uzyskać 5% udziału w rynku. Gdy byliśmy na Salonie Samochodowym w Genewie, Carlos Tavares, prezes PSA, mówił twardo – nie odpuszczamy Chin.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Roman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Dramatyczny spadek sprzedaży samochodów koncernu PSA na rynku chińskim i w ogóle na całym rynku w Azji Południowo-Wschodniej nastąpił już w 2017 r. Pogłębił się jeszcze bardziej w 2018 r, a styczeń br. to dalsza katastrofa. Samochody są produkowane i powinny być sprzedawane, zaś sprzedaż samochodów zależy w pierwszym rzędzie od atrakcyjności oferowanych modeli samochodów, szczególnie na rynku gdzie jest bardzo wielu producentów zarówno samochodów konstrukcji rodzimej (chińskiej) jak i zagranicznej i klient może „przebierać” w różnych modelach i w zasadzie jedynym ograniczeniem są możliwości sfinansowania zakupu. Od przeglądu sposobu zarządzania i zmian personalnych na szczytach filii koncernu PSA w… Czytaj więcej »