Citroen Berlingo jest jednym z najpopularniejszych samochodów użytkowych. Z powodzeniem może pełnić rolę auta rodzinnego jak i dostawczego. Są jednak tacy, którzy przerabiają go na mały kamper, którym można wygodnie podróżować po świecie. Tego typu konwersją zajmuje się między innymi angielska firma Romahome. Używany Berlingo w tej wersji kosztuje na wyspach kilkanaście tysięcy funtów Najnowszy model z podnoszonym dachem to wydatek rzędu 37 tysięcy funtów. 

Przeróbka powstaje poprzez zachowanie kabiny z przodu Berlingo oraz umieszczenie na nim części kamperowej, w której mieszczą się między innymi dwie kanapy, które po złożeniu tworzą łóżko, niewielka umywalka i piecyk gazowy oraz szafki. Z powodu niewielkiej ilości miejsca nie ma tu, niestety, łazienki.

Tak przerobione Berlingo oferuje dwa miejsca dla kierowcy i pasażera oraz wygodne, chociaż dość kompaktowe wnętrze na nocleg. Tego typu kamper doskonale nadaje się do sprawnego podróżowania, bo nie ma kłopotu z jego zaparkowaniem.

Siedziba firmy Romahome mieści się na wyspie Wight, należącej do archipelagu Wysp Brytyjskich. Wyspa leży od strony Francji, być może właśnie dlatego Romahome dokonuje konwersji właśnie na Citroenach. W ofercie jest przeróbka modeli Nemo, Berlingo oraz SpaceTourer. Gama silników jest tożsama z tymi, które oferuje Citroen w swoich salonach.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o