Citroen C-Zero i Peugeot iOn – 550 elektrycznych aut na ulicach Paryża

0 0

polecmy

550 elektrycznych modeli PSA wyjedzie na ulice Paryża. Citroen C-Zero oraz Peugeot i-On będą częścią usługi carsharingu Grupy PSA o nazwie Free2Move.

Usługa Free2Move jest dostępna w dziesiątkach miast na trzech kontynentach, trafiła nawet do Stanów Zjednoczonych, ale nie była oferowana w Paryżu. Sytuacja właśnie się zmieniła. Zgodnie z umową z miastem, na ulice stolicy Francji wyjedzie 550 samochodów elektrycznych. Będą to modele Peugeot iOn oraz Citroen C-Zero.

Zakończenie współpracy pomiędzy firmą Autolib a miastem Paryżem pozwoliło innym francuskim producentom wejść na rynek usług wynajmu elektrycznych samochodów. Oprócz Renault, swoje pojazdy wprowadzi Grupa PSA. 3 grudnia uruchomiono w Paryżu usługę Free2Move, która oferuje krótko lub długoterminowy wynajem pojazdu w obrębie miasta.

Pojazdy będą dostępne za pośrednictwem aplikacji dostępnej w sklepach Apple Store i Google Play Store przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Minuta wynajmu kosztuje 0,32 euro przy miesięcznym abonamencie 9,90 euro. Bez abonamentu, każda minuta jazdy elektrycznym Peugeotem lub Citroenem kosztuje 0,39 euro.

„Dwa lata po uruchomieniu Free2Move ma już ponad 1,5 miliona użytkowników w 12 krajach z flotą 65 000. Z przyjemnością uruchomiliśmy naszą usługę carsharingu w Paryżu i zamierzamy wdrożyć naszą ofertę w całej stolicy” – powiedziała Brigitte Courtehoux, dyrektor marki Free2Move.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o