Citroen Charleston jest motocyklem zbudowanym specjalnie z okazji 70 urodzin legendarnego modelu 2CV. W jednośladzie wykorzystano design oraz materiały pochodzące z kaczki. Wiele elementów wykonano ręcznie.

Włoski oddział Citroena postanowił w wyjątkowy sposób uczcić 70 urodziny 2CV. Przy pomocy firmy South Garage zajmującej się budową customowych motocykli powstał model, który jest pewnego rodzaju hołdem dla kaczki. Nazwa Citroen Charleston pochodzi od specjalnej serii 2CV, która trafiła na rynek w 1981 roku i wyróżniała się dwubarwnym czarno-bordowym nadwoziem.

Projekt zainicjowano w maju. Głównym celem pomysłodawców było nadanie stylowemu motocyklowi kształtów, które będą przypominały sylwetkę 2CV, ale bez inwazyjnych interwencji. Oprócz schematu kolorów zwrócono szczególną uwagę na błotniki zaprojektowane tak, aby dokładnie naśladowały charakterystyczne łukowe kontury 2CV. Przód pojazdu zdobi chromowane logo Citroena, a rury wydechowe mają stylistykę retro. Każdy element został zaczerpnięty z rysunków South Garage wykonanych na wzór 2CV Charleston.

Citroen Charleston powstał na bazie Triumpha Bonneville P100 z 2003 roku. Unikalny dwukołowy Citroen zostanie zaprezentowany publicznie w dniach od 8 do 11 listopada, w Mediolanie na targach EICMA.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o