Citroen musi wygrać WRC!

2 0

polecmy

Po podpisaniu kontraktu z Sebastienem Ogierem Citroen musi wygrać WRC. Od 2012 roku marka nie wygrała, triumfując w zaledwie siedmiu rajdach. Wzmocniony zespół, modyfikacje samochodu i wola walki mają pomóc w powrocie na pierwsze miejsce. W C3 WRC dokonano kilku modyfikacji, szczególnie w zawieszeniu, geometrii i amortyzatorach, ale jest to ciągła praca nad ulepszeniem samochodu na każdym polu. Dużo konstruktywnych uwag wnieśli nowi kierowcy. 

Ogier wygrał siedem rajdów dla Citroena w latach 2008-2011 i jest przekonany, że może przywrócić markę na najwyższy stopień podium w 2019 roku. Pierwsze testy w C3 WRC wypadły pozytywnie a kierowca jest zadowolony z uzyskiwanych efektów.

Najważniejsze jest posiadanie samochodu, który może walczyć o mistrzostwo, więc mam nadzieję, że go zdobędziemy i będziemy mogli rozpocząć sezon na dobrym poziomie, zanim jeszcze się wzmocnimy” – powiedział Ogier w niedawnym wywiadzie.

Kierowcy oraz ich samochody byli dzisiaj obecni w Birmingham na targach Autosport International. Jest tam również nasz korespondent, Krzysztof Gregorczyk, który już przygotowuje dla Was obszerny materiał.

źródło: Auto Sport, fot. redakcja

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Redakcjatexas910gus Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
texas910gus
Gość
texas910gus

1. Z wiarygodnego źródła, na 100% to ostatni sezon citroena w wrc.
2. Peugeot, poza drobnym pucharem 308 we francji całkowicie wycofał się ze sport i nie wróci.
3. Ważą się losy Ds-a w e-formule.
4. Wszystkie decyzje zmierzają ku rozwiązaniom nieinwestycyjnym, ostrożnym, schładzającym, a także by przygotować się na zmianę struktury i profilu i by sprostać zbliżającym się masowym zwolnieniom.