Citroen, Peugeot i Opel utworzą europejski kampus inżynieryjny w Rüsselsheim

0 2

polecmy

Citroen, Peugeot oraz Opel i grupa Segula Technologies ogłosiły podpisanie strategicznego partnerstwa, którego celem jest utworzenie europejskiego kampusu inżynieryjnego z siedzibą w Rüsselsheim. Początkowo przedsięwzięcie będzie koncentrować się na projektach rozwojowych w sektorze motoryzacyjnym.

Kampus ten będzie jednym z niewielu miejsc w branży inżynierii motoryzacyjnej, który połączyłby opracowywanie i testowanie kompletnych pojazdów, a także testowanie i sprawdzanie poprawności maszyn oraz układów napędowych. 

Jednocześnie w projekcie przewidziano integrację z Centrum Inżynieryjnym Opla w Rüsselsheim, w którym pracuje aktualnie około 2.000 osób. Oprócz wiodącej pozycji wśród francuskich producentów samochodów, Segula jest już obecna w Niemczech, gdzie grupa dostarcza usługi rozwoju produktów i procesów w dziedzinie elementów nadwozia producentom samochodów oraz ich wiodącym dostawcom.

Segula świadczy również usługi dla pojazdów przemysłowych, sektora kolejowego i innych sektorów w Niemczech. Przewiduje się, że wartość światowego rynku usług inżynieryjnych w branży motoryzacyjnej przekroczy 20 miliardów euro w 2023 roku. Zakończenie tej transakcji planowane jest na drugi kwartał 2019 r. 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o