Citroen Type H służy zazwyczaj do transportu, często jest też wykorzystywany jako food truck lub mobilna kawiarnia, ale chyba nikt nie spodziewał się, że z tego samochodu popłyną pieniądze. Moneta Money Bank wykorzystał dostawczego Citroena jako mobilny bankomat.

Citroen Type H, którego widzimy na zdjęciach nie jest zmodyfikowanym klasykiem, ale jego współczesną wersją, za którą odpowiedzialna jest włoska firma FC Caselani. Pojazd powstał specjalnie na 70 urodziny, które dostawczak Citroena obchodził w zeszłym roku. Powstało zaledwie 70 egzemplarzy jubileuszowej edycji Type H. Jeden z nich jest na usługach Moneta Money Bank w Czechach. Mobilny bankomat spod znaku szewronów pomoże wypłacić gotówkę w różnych częściach kraju.

Model bazuje na Citroenie Jumper, którego „ubrano” w falistą blachę znaną z Type H. Nowoczesna odmiana najsłynniejszego francuskiego modelu dostawczego, jest dostępna w wersjach o mocy 130 oraz 160 KM. Cena pojazdu rozpoczyna się od 42.900 euro, ale zależy od wariantu, których w ofercie jest mnóstwo. FC Caselani wykonuje food trucki, kampery, furgonetki i nie tylko. Nie wiemy, ile kosztował bankomat na kołach, ale raczej więcej niż wspomniana kwota. Pojazd został bowiem wyposażony w specjalne zabezpieczenia przed ewentualnymi kradzieżami i wandalami. Type H posiada kuloodporne szyby, specjalną elektronikę chroniącą przed włamaniem oraz wzmocnione panele nadwozia.

Po co mobilny bankomat?

Nie wiemy czy bank zamierza świadczyć usługę wypłaty pieniędzy na dowóz, ale taki rodzaj bankomatu jest świetną sprawą podczas różnego rodzaju imprez plenerowych, jak muzyczne festiwale, targi czy wystawy. Citroen Type H będzie uczestniczył w ponad dwudziestu wydarzeniach tego lata.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o