Zakończył się drugi sezon Dacia Duster Elf Cup 2018, który rozgrywany był w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, z odrębną klasyfikacją i nagrodami finansowymi. Uczestnicy pucharu, podobnie jak w ubiegłorocznym pierwszym sezonie, startowali identycznymi samochodami, zbierając punkty podczas startów w pięciu rundach.

Ostatnia w tym roku, piąta eliminacja Rajdowych Mistrzostw i Pucharu Polski Samochodów Terenowych zakończyła się w Szczecinku. W klasyfikacji generalnej sezonu 2018 zwyciężyli Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba.

Podczas Dacia Duster Elf Cup zawodnicy mogli korzystać z rad ambasadora pucharu Dacia Duster Elf Cup Krzysztofa Hołowczyca oraz mieli zapewnione wsparcie serwisowe doświadczonych mechaników Overlimit i Hołowczyc Racing.

Samochody rajdowe zbudowane zostały na bazie aut seryjnych z silnikami 1.5 dCi i startowały w grupie S2, w której dopuszczone są ograniczone modyfikacje techniczne, dzięki czemu rywalizacja nie wymagała angażowania dużych budżetów.

Startujący chwalili dobrze spisujące się samochody, fantastyczny doping kibiców oraz świetnie przygotowane trasy – dla wielu z nich udział w rajdzie był przygodą życia.

Sponsorem tytularnym pucharu jest marka Elf, partnerem wspomagającym jest firma ZAP Sznajder Batterien. Organizatorem Dacia Duster Elf Cup są: Renault Polska, Polski Związek Motorowy, Overlimit Motors i Hołowczyc Racing.

 

 

źródło: Renault Polska

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o