Dacia Duster jest samochodem sprawdzającym się zarówno na asfalcie, jak i na bezdrożach, a teraz będzie mógł służyć do innych wymagających zadań, a mianowicie do transportu. Drugą generację popularnego na rynku SUV-a można zamawiać w Austrii wersji dostawczej o nazwie Fiskal.

Przystępny cenowo SUV marki Dacia budzi spore zainteresowanie wśród klientów w Europie. W Polsce Duster był nawet najczęściej wybieranym modelem wśród klientów indywidualnych w kwietniu 2018 roku. Austriacki oddział marki przekonuje, że samochód doskonale sprawdzi się również we flocie przedsiębiorców i wprowadza na rynek model Duster Fiskal.

Dacia Duster Fiskal została pozbawiona tylnej kanapy oraz bocznych tylnych okien, aby dostosować pojazd do transportu różnego rodzaju ładunków. Podłoga przestrzeni bagażowej pomieści przedmioty o długości do 1.640 mm. Bagażnik jest oddzielony od przednich foteli za pomocą metalowej kratki. Wersja dostawcza SUV-a jest dostępna z napędem 4×2 oraz 4×4 i w zależności od tego, którą opcję wybierze klient, różna jest również pojemność bagażnika. Duster z napędem na dwa koła oferuje 1636 litrów przestrzeni, a dla napędu na wszystkie koła – 1.604 litry. Duster Fiskal będzie świetnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują wjechać w nieco bardziej wymagający teren. Koszt przeróbki SUV-a na model dostawczy wynosi 1.730 euro.

Duster Fiskal oferowany jest ze wszystkimi dostępnymi dla II generacji pojazdu jednostkami napędowymi. Dustera Fiskal będzie można zamawiać z benzynowym silnikiem o mocy 115 oraz 125 KM oraz wysokoprężnymi jednostkami o mocy 90 oraz 110 KM.

Duster Fiskal nie jest jedynym modelem rumuńskiej marki dostępnym w wersji transportowej na rynku austriackim. W ofercie znajduje się również dostawczak wykonany z Sandero oraz Logana MCV. Poprzednią generację Dustera również można było zamówić jako model dostawczy.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Markacz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Markacz
Gość
Markacz

… dziwne … na ogół tego typu wersje dostawcze (ogołocone ;) ) są tańsze niż wersje „cywilne” a tu dopłacać trzeba aż 1730 euro …