Dacia Duster hitem z Mioveni. Rekordowa produkcja

1 1

polecmy

Nowa Dacia Duster okazuje się być hitem eksportowym i potężną siłą napędową produkcji w fabryce w Mioveni. Zamówień jest tak dużo, że czas oczekiwania na samochód może wynieść nawet kilka miesięcy. Szczególną popularnością cieszy się Duster Prestige, czyli wersja z maksymalnym poziomem wyposażenia. Coraz więcej osób dopytuje się też o model z automatyczną skrzynią biegów. 

W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2018 roku, produkcja w fabryce w Dacii w Mioveni osiągnęła poziom 311 tysięcy samochodów. Oznacza to wzrost o 6,4% w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku, kiedy fabrykę opuściło 292 tysięcy aut.

Produkcja w fabryce Dacii według modeli

Dacia Duster219126
Dacia Sandero40655
Dacia Logan31048
Dacia Logan MCV20593

 

Dacia Duster została zaprezentowana w 2009 roku. Jest to kompaktowy SUV, produkowany na bazie rozwiązań Renault. Tak wyglądała jego pierwsza generacja:

Aktualnie na rynku dostępna jest jego druga generacja, w której poprawiono wyciszenie, komfort jazdy i wprowadzono nowe wersje silników oraz wyposażenia. Samochód z miejsca stał się hitem sprzedaży m.in. w Polsce. Zajmuje pierwsze miejsce na liście zakupowej Polaków jeśli chodzi o rynek indywidualny.

Tak wygląda druga generacja modelu Dacia Duster:

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Luki Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Luki
Gość
Luki

Zapomnieliscie napisać, że zawieszenie oraz układ przeniesienia napędu głównie wersji 4×4 nie ma nic wspólnego z renault jak to jest napisane. Układy przejęte są wprost z nissana (różne modele)