Dacia jest najcenniejszą rumuńską marką, a równocześnie jedyną, która jest warta ponad miliard euro, wynika z danych opublikowanych przez Brand Finance Romania. Wysoka wartość firmy wynika z faktu, że ponad 90% produkcji fabryki w Mioveni jest eksportowanych za granicę, w tym do Unii Europejskiej oraz do krajów azjatyckich. W światowym rankingu marek Dacia zajmuje 60. pozycję pod względem wartości.

Hitem eksportowym Dacii jest Dacia Duster. Druga generacja tego modelu jest tak popularna, że fabryka nie nadąża z produkcją, a kolejka chętnych ciągle rośnie. Czas oczekiwania na nowy model przekracza obecnie trzy miesiąca. Co ciekawe, klienci wybierają w przeważającej większości bardzo dobrze wyposażone topowe modele, wyposażone między innymi w napęd na 4 koła oraz silnik diesla.

Łączna wartość 50 rumuńskich marek w zestawieniu wzrosła do 4,3 mld EUR. Jest to o 14% więcej w porównaniu do rankingu z zeszłego roku. Eksperci oceniają, że wzrost ten będzie kontynuowany w najbliższych latach, do czego Dacia przyczynia się w największym stopniu.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o