Dongfeng Peugeot Citroen obniżają plan sprzedaży w Chinach o połowę

3 0

polecmy

Dongfeng Peugeot Citroen Automobile Company przyjęła nowy, obniżony plan sprzedaży na rok 2019. Będzie to 235.000 samochodów, w porównaniu do 476.000 z zeszłego roku. W 2018 roku sprzedano zaledwie 253.400 pojazdów, co oznacza spadek o 32,89% w stosunku do poprzedniego okresu. Obniżenie planu sprzedaży jest związane z urealnieniem celów oraz zwiększeniem motywacji pracowników, zaniepokojonych wynikami firmy.

DPCA przygotowuje również zmiany w strukturze firmy. Nowy podział obowiązków oraz jej spłaszczenie mają lepiej odpowiadać wymogom chińskiego rynku. Koncern musi również zoptymalizować przepływy pieniężne oraz sposób zarządzania. W styczniu sprzedaż DPCA wyniosła niecałe 13.000 aut, dlatego zmiany są niezbędne.

źródło: Autonews China, Gasgoo

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
RomanMagdaToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

PSA w Chinach zawaliło się tak spektakularnie, że to temat na książkę, film i porządne śledztwo. Aż niemożliwe że można sobie tak skutecznie strzelić w stopę, przebijając kolano.

Magda
Gość
Magda

Firma zniknie jak Saab albo Lancia. Ale patrząc jak taki Citroen traktuje klientów (zaopatrzenie w części, obsługa starszych aut) wcale mi nie jest ich szkoda.

Roman
Gość
Roman

Jak przeczytałem powyższą informację o znaczącym obniżeniu planu sprzedaży w Chinach samochodów produkowanych przez DPCA w Chinach to od razu sięgnąłem do informacji z 19.01.2019 r. o bombastycznym tytule pt. „Citroen, Peugeot, DS i Opel i nowy rekord w 2018 r.!…..” też opublikowaną na francuskie.pl gdzie zamieszczono tabelę ze szczegółowymi danymi tzw. Skonsolidowanej sprzedaży w podziale na regiony. Warto spojrzeć na region Chiny Azja Południowo-Wschodnia. Obniżony plan sprzedaży w 2019 r. o 50% w porównaniu do planu w 2018 r. jest prostą konsekwencją załamania się sprzedaży samochodów koncernu PSA w tamtym regionie. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej to planowana sprzedaż… Czytaj więcej »