DS 3 Crossback – jazda półautonomiczna

0 0

polecmy

Na rynek, także polski, trafia powoli miejski SUV klasy premium, DS 3 Crossback. Samochód jest wyposażony w takie elementy wspomagające jazdę, że można mówić, iż podróżowanie nim, to swego rodzaju jazda półautonomiczna.

Wiele się dziś mówi o autonomicznej jeździe, projektując scenariusze na przyszłość, w której samochód zabiera nas do miejsca przeznaczenia. Marka DS jest bliżej tego celu, niż mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę, że jazda półautonomiczna jest już rzeczywistością, dzięki DS DRIVE ASSIST.

System jest połączony, z oczywistych względów, z wersjami z automatyczną skrzynią biegów i jest szczególnie odpowiedni do jazdy po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Zespół składa się z różnych systemów, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie DS DRIVE ASSIST, począwszy od adaptacyjnego tempomatu z zadaniem kontrolowania prędkości i utrzymywania bezpiecznej odległości od pojazdu z przodu. U jego boku znajduje się LANE POSITIONING ASSIST, z funkcją rozpoznawania poziomych znaków i utrzymywania samochodu wewnątrz pasa ruchu.

Wyjątkowa funkcja STOP & GO steruje hamowaniem aż do całkowitego zatrzymania, a następnie ponownie porusza samochód, jeśli postój trwał maksymalnie 3 sekundy.

DS DRIVE ASSIST jest zatem potwierdzony jako cenna pomoc w jeździe po drogach szybkiego ruchu, gdzie występują podstępne sytuacje, którym można stawić czoło w całkowitym komforcie i bezpieczeństwie dzięki nowemu DS 3 Crossbackowi.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; video i zdjęcia: DS Automobiles

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o