W internecie pojawiły się nowe informacje na temat modelu DS 3 Crossback. Pojazd będzie całkowicie elektryczny i odbędzie swój publiczny debiut podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu, ale to nie koniec nowinek.

Niedawno pisaliśmy o strategii marki DS Automobiles, która obejmuje całkowitą elektryfikację modeli. Do roku 2025 gama pojazdów będzie składała się wyłącznie z pojazdów elektrycznych lub hybrydowych. Wspominaliśmy również, że pierwszy model francuskiego producenta zasilany tylko i wyłącznie energią pochodzącą z akumulatorów, zadebiutuje już w październiku podczas targów motoryzacyjnych odbywających się w Paryżu. Teraz wiemy już, że chodzi o DS 3 Crossback. Jak wskazuje nazwa oraz pierwsze zdjęcia szpiegowskie, które publikowaliśmy nie tak dawno temu, będzie to miejski crossover. Istotną informacją jest również moc oraz zasięg, a to ostatnie odgrywa wręcz kluczowe znaczenie w przypadku modeli elektrycznych.

Yves Bonnefont, szef marki DS Automobiles zapytany przez magazyn Carscoops powiedział, że DS 3 Crossback będzie napędzany za pomocą jednostki napędowej generującej 115 KM mocy, która będzie zasilana z 50 kWh akumulatorów.

Crossover będzie mógł pokonać dystans nawet do 450 km. Jak wygląda zasięg DS-a na tle konkurencji? Najpopularniejszy obecnie model elektryczny w Europie, czyli Renault Zoe w najmocniejszej wersji jest napędzany za pomocą jednostki o mocy 110 KM i potrafi przejechać do 400 km na jednym ładowaniu według cyklu NEDC lub 300 km w realnych warunkach użytkowania. Zasięg DS 3 Crossback byłby więc przynajmniej o 50 km większy. Magazyn Carscoops pisze również, że samochód będzie miał opcję szybkiego ładowania, która w ciągu minuty zwiększy autonomię crossovera o 12 km. Informacje nie są wprawdzie jeszcze oficjalne, ale mamy nadzieję, że wkrótce zostaną potwierdzone przez DS Automobiles.

Źródło: Carscoops.com

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
ToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

To byłby świetny ruch! Wchodząc na rynek trzeba szukać niszy. Auta elektrycznie ewidentnie idą do przodu, a jednocześnie nie ma jeszcze ani jednego elektrycznego crossovera czy SUV!

Dodatkowo Francja (natywny rynek dla tego modelu) jest mocno za elektrykami i sprzedają się tam one bardzo dobrze.

Zasięg też bardzo fajny, 450km. Trzymam kciuki!