DS 3 Crossback został przetestowany przez pierwszych dziennikarzy motoryzacyjnych. Jak spodobał się model, który ma za zadanie zastąpić w ofercie DS 3 i stawić czoła takim konkurentom na rynku jak Audi Q2 i Mini Countryman? Czy ma szansę osiągnąć sukces?

Premiera DS 3 Crossback miała miejsce podczas salonu samochodowego w Paryżu w październiku ubiegłego roku. Marka DS Automobiles przyzwyczaiła nas jednak, że na francuskie samochody premium trzeba trochę poczekać. Crossover właśnie został przetestowany przez pierwszych dziennikarzy. Oto opinie i wrażenia z jazd nowym konkurentem Audi Q2.

polecamy

Top Gear: Magazyn Top Gear przyznał modelowi DS 3 Crossback siedem na dziesięć możliwych punktów. Doceniono dobre układy napędowe, wersję elektryczną i niezwykły wygląd na zewnątrz i w środku pojazdu. Dziennikarzowi Top Gear, który testował model, nie spodobała się miękkość w zakrętach oraz wysoka cena. „W DS 3 Crossback na próżno szukać racjonalności, ale podobnie można powiedzieć o każdym crossoverze. W tym przypadku służy to jednak indywidualnemu designowi i poczuciu luksusu. Na drodze dobrze wypada przyzwoita dynamika i duży komfort, a poręczna kompaktowość wśród miejskich crossoverów ma sens”. 

Francuski magazyn Largus.fr ocenił DS 3 Crossback PureTech 130 jako model dynamiczny i wygodny. Pojazd dobrze prowadzi się podczas wszelkich rodzajów podróży i „zapewnia najlepszy kompromis między komfortem (tapicerka i zawieszenie), a dynamiką, ale obiecuje również wiele w zakresie izolacji akustycznej i ogólnie rzecz biorąc, przyjemności z jazdy”.

Autocar: Według brytyjskiego magazynu Autocar, DS 3 Crossback zasłużył na 3,5 gwiazdki. W samochodzie spodobał się design, materiały wykończeniowe, dobre wyciszenie, model został nazwany małą ikoną stylu, ale zabrakło mu lepszej ergonomii w obsłudze i niższej ceny. „A jak się prowadzi? Jeśli kupujesz SUV-a z segmentu B, nie udawaj, że tak bardzo Cię to obchodzi, ale w rzeczywistości Crossback nie jest zły. DS chce komfortu, ale nie komfortu w stylu Citroena. Chce reakcji, ale nie reakcji małej kierownicy jak u Peugeota. W przeciwieństwie do Audi, które fascynuje się dużymi kołami i sportowym stylem oraz Mini, które chce sprawić, by wszystko dawało poczucie jazdy po torze bez względu na to, czy powinno czy nie, DS pozwoliło Crossbackowi być czymś indywidualnym”.  

Pojazd zachwycił francuski magazyn Caradisiac przede wszystkim wyglądem wnętrza doborem materiałów, komfortem i dynamiką. Model otrzymał ujemne punkty za ergonomię, skomplikowany wygląd i wysoką cenę. „Inny to słowo, które najlepiej charakteryzuje DS3 Crossback. Aby stawić czoła konkurentom, producent zdecydował się na zupełnie inny zabieg od swoich niemieckich rywali, koncentrując się na silnym stylu, unikalnej prezencji wnętrza i dużej zawartości technologii z pewnymi dynamicznymi cechami. Ale uważajcie, to kosztuje”.

Autoexpress: Nowy francuski crossover otrzymał od brytyjskiego magazynu motoryzacyjnego trzy na pięć gwiazdek, a tak wygląda werdykt: „Jeśli pokochałeś wygląd DS 3, to z pewnością spodoba Ci się również wygodny, pewny napęd i efektowny wystrój wnętrza. Jest to jednak jeden z najmniej praktycznych małych SUV-ów na rynku i do tego daleki od najtańszego. Świetne prowadzenie, uroczy galijski charakter i styl, nie okażą się wystarczające, aby uzasadnić cenę”.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

if (!window.mc4wp) { window.mc4wp = { listeners: [], forms : { on: function (event, callback) { window.mc4wp.listeners.push({ event : event, callback: callback }); } } } } })();

polecamy: