W pierwszym półroczu roku 2018 firma DS Automobiles zanotowała 14% wzrost sprzedaży na świecie. Największym rynkiem dla marki premium Grupy PSA jest Europa, a dobry wynik producenta jest efektem wprowadzenia do salonów modelu DS 7 Crossback.

Sprzedaż DS Automobiles na świecie wyniosła 31.754 egzemplarze i jest to wzrost o 14% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego. Największym rynkiem dla DS jest Stary Kontynent, gdzie nowych nabywców znalazło 28.326 egzemplarzy DS. Wynik jest związany z wprowadzeniem do sprzedaży nowego SUV-a DS 7 Crossback.

Klienci wybierają  bogate wyposażenie

Według danych producenta 68% klientów kupuje najbardziej zaawansowane wersje 3 i 4 poziomu wyposażenia. Z kolei 48% decyduje się na zamówienie funkcji automatycznej jazdy Connected Pilot. W międzyczasie producent zdecydował się na oczyszczenie swojej oferty i zakończenie produkcji mniej popularnych na rynku modeli DS 4 i DS 5. Gama modelowa zostanie wkrótce uzupełniona o nowy model crossovera DS 3 Crossback, który zadebiutuje jesienią podczas salonu samochodowego w Paryżu.

DS Automobiles kontynuuje rozwój swojej sieci dealerskiej w Europie. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy otwarto 110 salonów sprzedaży marki, a ich liczba wzrosła do 260 punktów. Dedykowane salony marki powstają również w Polsce.

Drugim rynkiem dla DS Automobiles ze sprzedażą 2049 samochodów są Chiny oraz Azja Południowo-Wschodnia.

„Silny wzrost, jaki odnotowaliśmy w pierwszej połowie 2018 roku odzwierciedla komercyjny start marki DS. Wraz z wprowadzeniem na rynek modelu DS 7 Crossback, pierwszego modelu drugiej generacji DS, rozwojem naszej ekskluzywnej sieci na całym świecie oraz wprowadzeniem usługi dla klientów Only You, wdrażamy nasz strategiczny plan, który ujawnia swoją efektywność” – powiedział Yves Bonnefont, dyrektor generalny DS Automobiles.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

2
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
RobertToJa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ToJa
Gość
ToJa

W ostatnich miesiacach jest dużo lepiej niże te 14%. Drugie półrocze powinno być bardzo dobre. A 2019 to już w ogóle DS3 Cross i 300KM w DS7.

Wtedy DS powinien wrócić do poziomów sprzedaży sprzed kilku lat i zacząć wprowadzać kolejne modele. Trzymam kciuki.

Robert
Gość
Robert

Zgadza się najważniejsze są nowe modele bo spadek sprzedaży spowodowany był przestarzałą gama. Oprócz SuV powinni puścić jakąś limuzynę i coś wielkości kompaktu czyli następców DS4 i DS5 oraz oczywiście nowe DS3.