Marka DS Automobiles zaprezentowała zapowiedź nowego modelu koncepcyjnego o nazwie DS X E-Tense. Jak głosi pierwsza wzmianka, jest to wizja DS przyszłości, a dokładniej samochodu przeznaczonego na rok 2035.

Nie tak dawno pisaliśmy, że DS Automobiles przygotowuje niespodziankę. Dyrektor generalny marki Yves Bonnefont napisał na swoim profilu na Twitterze, że będzie to coś, czego nikt się nie spodziewa. Sądziliśmy, że może chodzić o DS 3 Crossback, ale jak się okazuje DS ma w zanadrzu coś innego, bardziej emocjonującego, sportowego wręcz. Francuski producent uchylił rąbka tajemnicy za pomocą krótkiej zapowiedzi. Samochodem–niespodzianką jest model koncepcyjny DS X E-Tense.

Na filmie możemy podziwiać sylwetkę sportowego pojazdu z długą maską i wyraźnie zaznaczonymi reflektorami. Producent zapowiada, że jest to model, który marzy się inżynierom DS Automobiles na rok 2035. 17 lat to trochę długo, ale wizja prezentuje się obiecująco, więc może warto poczekać ;-)
Nowy DS zaczerpnął część nazwy z elektrycznego sportowego konceptu, który został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Genewie w 2016 roku. Dodano do niej tylko tajemnicze X. Spodziewamy się zatem, że DS X E-Tense również będzie pojazdem z napędem elektrycznym lub hybrydowym.

Pod koniec kwietnia rozpoczną się targi motoryzacyjne w Pekinie. Być może futurystyczny francuski koncept zobaczymy właśnie podczas tej imprezy. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
cindar Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cindar
Gość
cindar

Jeśli prawdą jest DS9 na rok 2020 to nie mam pytań i czekam !!!