DS X E-Tense to wizja luksusowego samochodu sportowego przeznaczonego na rok 2035. Model na razie został zaprezentowany jedynie w wersji wirtualnej, ale już wkrótce stanie się rzeczywistością. DS Automobiles rozpoczęło prace nad prawdziwym pojazdem. Informację podał szef marki DS Automobiles, Yves Bonnefont.

Projektanci DS stanęli przed bardzo ciekawym zadaniem: stworzyć samochód marzeń. Bez żadnych wytycznych i bez żadnych ograniczeń. Rezultatem prac był komputerowy projekt o nazwie DS X E-Tense, który zachwyca płynną sylwetką oraz asymetrycznym podejściem do samochodowego designu. Pojazd potrafi rozbudzić zmysły oraz oczekiwania na powstanie prawdziwego pojazdu. Jak się okazuje, już wkrótce się doczekamy. W Paryżu trwają prace nad rzeczywistą wersją tego niezwykłego samochodu koncepcyjnego.

Informację o powstaniu modelu ogłosił szef DS Automobiles Yves Bonnefont na swoim profilu na Twitterze: „Prezentacja modelu koncepcyjnego X E-Tense zebrała niesamowite recenzje, dlatego zdecydowałem, że zbudujemy nasz wymarzony samochód przeznaczony na rok 2035 w roku 2018. Rezultat będzie zapierał dech w piersiach” – napisał.

DS X E-Tense z założenia ma być modelem elektrycznym i autonomicznym. Jego napęd rozwija w standardowym trybie moc 540 KM, natomiast po przełączeniu na ustawienia wyścigowe, moc zwiększa się do 1.360 KM, a przynajmniej takie są założenia twórców konceptu.

Model jest przeznaczony do transportu 3 osób. Nad głowami kierowcy oraz pasażerów znajduje się szklana kopuła, która otacza osoby na pokładzie niczym kokon. Funkcje pojazdu są kontrolowane przez sztuczną inteligencję, która ma postać osobistej asystentki kierowcy o imieniu „IRIS” wyświetlanej jako hologram.

Nie ujawniono jeszcze informacji na temat publicznego, ale być może samochód pojawi się podczas tegorocznego salonu samochodowego odbywającego się w Paryżu.

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
1024
 
  Subskrybuj  
Powiadom o