Dwie nagrody dla Peugeota od Auto-Plus i RTL w Genewie

1 0

polecmy

Startując w trzech spośród czterech kategorii dorocznych wyróżnień od Auto-Plus i RTL, Peugeot sięgnął w tym roku po dwie nagrody. Zdobyły je SUV Peugeot 3008 HYbrid4 w kategorii Samochód Ekologiczny oraz Concept 508 Peugeot Sport Engineered, który uznany został Najlepszym Samochodem Koncepcyjnym.

Ale te dwie nagrody, to tak naprawdę nie wszystko. Mający w Genewie swoją premierę Peugeot 208 drugiej generacji zajął drugie miejsce w kategorii najlepszych samochodów seryjnych.

Dwie nagrody dla Peugeota i te dla innych zwycięzców w innych kategoriach wręczono w piątek, 15. marca, w siedzibie RTL w Neuilly sur Seine.

Nagrodę dla Peugeot 3008 HYbrid4, triumfatora w kategorii Samochód Ekologiczny, odebrała Anne-Lise Richard, szefowa strategii marki Peugeot dla pojazdów o niskiej emisji. Hybrydowa konstrukcja pozwala dostosować tryb jazdy do warunków – w mieście, poza miastem oraz na drogach szybkiego ruchu. Kierowca ma do wyboru tryb zeroemisyjny (porusza się tylko w oparciu o energię elektryczną), standardowy i wysokiej mocy, kiedy ma do dyspozycji 300 KM. Auto dysponuje napędem na cztery koła. Peugeot 3008 HYbrid4 pojawi się na rynku pod koniec bieżącego roku.

Nagrodę dla Concept 508 Peugeot Sport Engineered odebrał Bruno Famin, dyrektor Peugeot Sport. Ten model wprost zmiażdżył konkurencję w kategorii Najlepszy Samochód Koncepcyjny – otrzymał aż 61% głosów! To pierwsza nagroda dla tego samochodu zapowiadającego zelektryfikowane sportowe auta marki Peugeot. A te mają się pojawić już w 2020 roku. Ta hybryda plug-in dysponuje mocą 400 KM emitując średnio zaledwie 49 g dwutlenku węgla na każdy kilometr! Jego podwozie, zoptymalizowane przez zespoły Peugeot Sport, ma napęd na 4 koła, zapewniający czystą przyjemność z jazdy. Stylistycznie samochód jest bardzo podobny do standardowego 508 – auta łączącego elegancję z odrobiną sportowego sznytu.

Druga generacja Peugeot 208 oficjalnie debiutująca podczas Salonu Samochodowego w Genewie, wywalczyła drugie miejsce w kategorii najlepszych samochodów seryjnych. Samochód zdobył 38% głosów, a walka o prymat toczyła się do samego końca. Styl i technika 208-ki zilustrowane przez Peugeot i-3D Cockpit® podbiły publiczność. Już od chwili premiery rynkowej druga generacja Peugeot 208 będzie oferować trzy rodzaje silników – benzynowe, wysokoprężne i elektryczne.

Dwie nagrody zdobyte przez firmę Peugeot moim zdaniem zdecydowanie jej się należały ;-)

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj
Może ci się spodobać również

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Marcin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

a o nagrodzie dla Clio ani słowa ??