Podczas Grand Prix Heinekena Formuły 1 w Kanadzie zespół Renault Sport Formula One powtórzył swój najlepszy wynik w historii dzięki zdobyciu siódmego miejsca przez Nico Hülkenberga. Zaraz za nim uplasował się jego kolega z zespołu, Carlos Sainz.

Dziesięć punktów zdobytych na torze Circuit Gilles Villeneuve to powtórzenie wyniku zespołu w Grand Prix Azerbejdżanu, które było rozegrane w zeszłym miesiącu. Zespół umocnił w ten sposób zajmowaną czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Z wynikiem 56 punktów dzieli go teraz tylko jeden punkt od łącznej liczby zdobytych punktów w całym sezonie 2017.

Nico wystartował z siódmej pozycji na dotartych hipermiękkich oponach Pirelli. Pod koniec trzynastego okrążenia zatrzymał się, aby założyć komplet nowych opon supermiękkich.

Carlos startował z dziewiątej pozycji i rozpoczął wyścig na dotartych hipermiękkich oponach. Po czternastym okrążeniu zjechał do boksu i zmienił opony na nowe supermiękkie.

Nico Hülkenberg – R.S.18-02 #27 – na starcie: 7 miejsce – na mecie: 7 miejsce

Dobrze rozegraliśmy ten wyścig. To była świetna współpraca! Te dziesięć punktów w klasyfikacji konstruktorów to dla nas wspaniała informacja – pozwalają nam one zwiększyć przewagę nad naszymi rywalami, którzy również walczą o czwarte miejsce. Wyścig był bardzo zacięty. Na starcie straciłem jedno miejsce w stawce. Ocon trochę mnie hamował w pierwszym przejeździe, ale udało mi się go wyprzedzić, pozostając jeszcze na torze przez dwa okrążenia. Od tego momentu należało oszczędzać opony. Było to dość trudne, a ich zużycie pod koniec przejazdu naprawdę zaczęło dawać się we znaki”.

Carlos Sainz, R.S.18-01 #55 – na starcie: 9 miejsce – na mecie: 8 miejsce

To był dobry dzień dla zespołu, który zdobył dziesięć punktów w mistrzostwach. Robimy kolejny krok do przodu, a w tym wyścigu mieliśmy dobre tempo w porównaniu do konkurencji. Chcieliśmy, aby oba samochody ukończyły wyścig na punktowanych pozycjach. Cieszymy się tym wynikiem, nawet jeśli ta niedziela była dla nas spokojna! Zespół wykonał świetną robotę wczoraj i dziś, aby wyprzedzić zespół Force India. Myśleliśmy, że będziemy mieli większe problemy ze zużyciem opon, ale w końcu udało się nam dobrze zaplanować działanie”.

Cyril Abiteboul, dyrektor generalny

Ten wynik jest bardzo dobry, ponieważ Nico i Carlos ukończyli wyścig na najlepszych możliwych do zdobycia pozycjach, biorąc pod uwagę tempo bolidu Renault R.S.18 w porównaniu z zawodnikami, którzy w klasyfikacji są przed nami. Wykorzystaliśmy ocenę inżynierów z pit walla, aby przyjąć strategię pozwalającą nam nadrobić nienajlepszy start. Zdobyte dziesięć punktów to solidny zastrzyk w klasyfikacji konstruktorów. Cały weekend pokazał, że zarówno Viry, jak i Enstone zyskują na współpracy. Wprowadziliśmy ulepszenia w układzie napędowym i podwoziu, które doskonale się sprawdziły. W piątek i sobotę mieliśmy kilka trudnych momentów, ale zespół wykonał niesamowitą robotę. Tak było w przypadku konieczności zmiany turbo na godzinę przed jazdami kwalifikacyjnymi. Wszyscy włożyli serce w działanie i dali wspaniały pokaz pracy zespołowej. Chcemy teraz wykorzystać ten wynik, analizując co można zrobić, aby zmniejszyć deficyt wydajności, który dzieli nas od trzech najlepszych zespołów”.

 

 

źródło: Renault Polska

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

1
Dodaj komentarz

avatar
1024
 
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
:f1 Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
:f1
Gość
:f1

Najlepszy wynik Renault w F1 po przejęciu Lotusa to 6 miejsce Hulkenberga w Hiszpanii, Wlk. Brytanii, Belgii i Abu Dhabi zdobyte w sezonie 2017. Ktoś w Renault Polska słabo śledzi F1.