To projekt, który ma swoją genezę przed laty. Gdyby nie kryzys światowy i konieczność odłożenia realizacji tych planów, Grupa PSA weszłaby do Indii już co najmniej kilka lat temu. Jednakże stare przysłowie pszczół mówi: co się odwlecze, to nie uciecze. I w zgodzie z tą prawdą Grupa PSA powinna rozpocząć sprzedaż swoich aut w Indiach już w przyszłym roku.

Na początek na indyjskim rynku ma zostać zaoferowany Citroën C5 Aircross. Auto już dostępne w Chinach lada moment trafi do dealerów w Europie. Do Indii ma pojechać mniej więcej za rok. Samochód będzie tam montowany w systemie CKD i wykańczany w zakładzie Grupy PSA w Chennai. Na razie nie wiadomo jeszcze, rzecz jasna, nic na temat jednostek napędowych, jakie będą oferowane na tamtejszym rynku, ani – tym bardziej – o specyfikacjach. Jest na to zbyt wcześnie.

Dobrze, że Grupa PSA wybiera się do Indii z samochodem z tego segmentu. Dynamicznie rozwijająca się w Indiach klasa średnia, to dobra grupa docelowa. Powinno to stanowić niezłą podbudowę dla innych modeli. A że SUV-y są chętnie kupowane na całym świecie, więc start z tego typu autem powinien dać francuskiemu koncernowi niezła sprzedaż i pozycjonować go odpowiednio wysoko.

 

 

Krzysztof Gregorczyk

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

Galeria

Newsletter

Dodaj komentarz

avatar
 
  Subskrybuj  
Powiadom o